Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Właściwie moja Joanna po raz pierwszy powiedziała, że jestem romantyczny dopiero wtedy, kiedy spostrzegła, ...
2017-06-20 00:00:00
Historyjka

Historyjka – Joanna

Historyjka – Joanna

Właściwie moja Joanna po raz pierwszy powiedziała, że jestem romantyczny dopiero wtedy, kiedy spostrzegła, że używam Windowsa XP – dlatego już następnego dnia zainstalowałem Windowsa 98 i, nie bez satysfakcji, znów to usłyszałem.

Niedługo potem sprzedałem komputer i kupiłem commodore’a; urocza melodia z „Super Mario Bros” wypełniła nasze mieszkanie. Wydawało mi się, że Joanna jest zachwycona.

Mniej więcej w tym czasie uzależniłem się od walkmana: nagrywałem kasety, niektóre z nich dając mojej ukochanej w prezencie. Oczywiście te z najlepszymi kawałkami z radia.

Wkrótce jednak rozpocząłem bardziej zdecydowaną wędrówkę w głąb ludzkiej historii.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Pewnego dnia zniknąłem w naszej garderobie, aby po chwili pojawić się z szablą u pasa i z przystrzyżonym wąsikiem. W dłoniach trzymałem pochodnię.

Pamiętam też bardzo wyraźnie, jak przy jakiejś specjalnej okazji, bodaj w naszą rocznicę, poszliśmy do opery i nie chciano mnie wpuścić, ponieważ miałem na sobie zbroję tytanową.

I nie przestawałem, brnąłem dalej w przeszłość, coraz gwałtowniej pokonując rozmaite epoki, i wydawało się, że moje szaleństwo nie będzie mieć końca. Pragnąłem komplementów, nieustannych zapewnień o tym, że jestem wrażliwy i uroczy, nie zdając sobie sprawy z własnej słabości, która leżała u źródeł tego pragnienia.

Dopiero gdy zwolniłem mieszkanie, budując nam uprzednio szałas, i przygotowałem maczugą śniadanie – dopiero wtedy zorientowałem się, że coś nie gra, że coś jest nie tak, że chyba coś się w naszym związku psuje.

Myślę, że opamiętałem się w porę.

Obecnie staram się zachować równowagę pomiędzy różnymi wymiarami czasu. To była dla mnie ważna lekcja.

 

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków”, „Wstrząsająco przystojny mężczyzna” i „Historie nie do końca zmyślone”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!