Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Właściwie moja Joanna po raz pierwszy powiedziała, że jestem romantyczny dopiero wtedy, kiedy spostrzegła, ...
2017-06-20 00:00:00
Historyjka

Historyjka – Joanna

Historyjka – Joanna

Właściwie moja Joanna po raz pierwszy powiedziała, że jestem romantyczny dopiero wtedy, kiedy spostrzegła, że używam Windowsa XP – dlatego już następnego dnia zainstalowałem Windowsa 98 i, nie bez satysfakcji, znów to usłyszałem.

Niedługo potem sprzedałem komputer i kupiłem commodore’a; urocza melodia z „Super Mario Bros” wypełniła nasze mieszkanie. Wydawało mi się, że Joanna jest zachwycona.

Mniej więcej w tym czasie uzależniłem się od walkmana: nagrywałem kasety, niektóre z nich dając mojej ukochanej w prezencie. Oczywiście te z najlepszymi kawałkami z radia.

Wkrótce jednak rozpocząłem bardziej zdecydowaną wędrówkę w głąb ludzkiej historii.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Pewnego dnia zniknąłem w naszej garderobie, aby po chwili pojawić się z szablą u pasa i z przystrzyżonym wąsikiem. W dłoniach trzymałem pochodnię.

Pamiętam też bardzo wyraźnie, jak przy jakiejś specjalnej okazji, bodaj w naszą rocznicę, poszliśmy do opery i nie chciano mnie wpuścić, ponieważ miałem na sobie zbroję tytanową.

I nie przestawałem, brnąłem dalej w przeszłość, coraz gwałtowniej pokonując rozmaite epoki, i wydawało się, że moje szaleństwo nie będzie mieć końca. Pragnąłem komplementów, nieustannych zapewnień o tym, że jestem wrażliwy i uroczy, nie zdając sobie sprawy z własnej słabości, która leżała u źródeł tego pragnienia.

Dopiero gdy zwolniłem mieszkanie, budując nam uprzednio szałas, i przygotowałem maczugą śniadanie – dopiero wtedy zorientowałem się, że coś nie gra, że coś jest nie tak, że chyba coś się w naszym związku psuje.

Myślę, że opamiętałem się w porę.

Obecnie staram się zachować równowagę pomiędzy różnymi wymiarami czasu. To była dla mnie ważna lekcja.

 

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków” i „Wstrząsająco przystojny mężczyzna”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!