pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Kup sobie letni spokój. Bez wychodzenia z domu i bez kosztów przesyłki na terenie całej Polski.

Kup numer letni

Numer letni (3/2020) dostępny jest także w pakiecie z numerem wiosennym (2/2020) za dodatkową złotówkę, bez dodatkowych kosztów wysyłki na terenie Polski.

Kup numer letni i wiosenny
Przekrój
W szkółce leśnej coraz więcej drzewek, idąc w ślady ludzi, używa na lekcjach smartfonów. Gdzie ...
2019-12-06 10:00:00
Szkółka leśna

Młody dębczak był bardzo niegrzeczny: nie tylko nie nauczył się teorii fotosyntezy („Przecież to robimy, to po co nam teoria” – wykrzykiwał), ale do tego obrzucał wszystkich żołędziami. W końcu pani sosna kazała mu wyjść z klasy. Bezczelny dębczak nie spełnił jednak jej polecenia, wymawiając się faktem, że jest drzewem i chodzić nie potrafi. O zachowaniu dębczaka poinformowani zostali rodzice. 

*

Wraca kontrowersyjny pomysł mundurków szkolnych – zwolennicy tej koncepcji twierdzą, że mundurki zatrą różnice między drzewami liściastymi a iglastymi, pomagając w ich integracji. Przeciwnicy odpowiadają, że poza szkółką „iglaki” i „liściaki” mundurków nie noszą, a przecież to integracja w dorosłym życiu jest najważniejsza. Poza tym mundurki dla drzew, ze względu na ich rozmiar i liczbę rękawów na gałęzie, bardzo ciężko zrobić.    

*

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

W funkcji nauczycielki zawieszona została pani leszczyna. Jak się dowiedzieliśmy, kiedy młoda brzózka nie potrafiła rozwiązać zadania z matematyki, leszczyna przed całą klasą zacytowała przysłowie: „Wysoki jak brzoza, głupi jak koza”. Cieszy nas zdecydowana reakcja leśnej dyrekcji – nie chcemy szkoły, w której młode drzewka są obrażane! 

*

Skandal na klasówce z historii! Prowadząca klasówkę pani olszyna była bardzo zdziwiona, że wszyscy dostali szóstki. Zagadkę rozwikłał kontroler z kuratorium, pan kret, który odkrył, że uczniowie ściągali od siebie wzajemnie, wykorzystując… podziemną sieć korzeni. Być może nie jest to pierwszy sprawdzian, na którym uczniowie ściągali w ten sposób. Sprytnym drzewkom obniżono oceny ze sprawowania na koniec roku.  

*

Plaga smartfonów – coraz więcej drzewek, idąc w ślady ludzi, używa na lekcjach smartfonów. Przyłapane drzewka tłumaczą się klasycznie: „Napisała do mnie mama” (buczek), „Ja na tym telefonie robię notatki” (sosenka), „To nie mój telefon” (grabik). Co gorsza, sprytne drzewka chowają telefony w dziuplach! Jak radzić sobie z tym cyfrowym problemem?

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!