Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Co szanować i szacować, aby wszystko było dobrze?
2023-06-23 09:00:00

Szacunki w życiu codziennym

ilustracja: Marek Raczkowski
Szacunki w życiu codziennym
Szacunki w życiu codziennym
Czyta się 1 minutę

Wielkość wszechświata – większość ludzi w ogóle nie zastanawia się nad rozmiarami wszechświata, a ci, którzy to robią, natrafiają na liczne problemy. Naukowcy szacują jednak, że wszechświat ma średnicę około 91–93 mld lat świetlnych. Ów ogrom musi budzić szacunek.


Znaki drogowe – istota ludzka jest skazana na głęboki konflikt wewnętrzny, jeśli chodzi o szacunek do przepisów drogowych. Czy przestrzegamy zasad ruchu na drodze, ponieważ boimy się o swoje zdrowie i życie, czy dlatego, że bezinteresownie szanujemy prawo? Szacuje się, że niewielu filozofów potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.


Rodzina – szacunkowo im większa, tym trudniej szanować wszystkich jej członków.


Praca – każda jest godna szacunku, choć oczywiście praca w biurze szacunkowym szacunkowo zasługuje na największy szacunek.


Ludzie – szacuje się, że w 2022 r. przekroczyliśmy liczbę 8 mld ludzi na Ziemi. Jest to moment, w którym szacunek względem ogromu powoli zamienia się w niepokój, a może nawet i trwogę.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!