Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Już jest – nowy „Przekrój”, a w nim jak zwykle dużo wszystkiego! Piszemy o bliskich nam wartościach, dalekiej Japonii i jeszcze dalszej Wenus. Rozmawiamy z dziećmi i mądrymi dorosłymi, przyglądamy się snom i fraktalom. Wiosenny "Przekrój", jak można go nie kupić?

Kup numer wiosenny

Przekrój
Jeśli „Wszystko jest poezja”, to kim jest poeta?
2021-03-30 00:00:00
wierszówka

Superpozycja (fragment)

„Oczy”, Jindřich Štyrský, 1936 r., Musée d'Art Moderne de Paris; źródło: WikiArt
Superpozycja (fragment)
Superpozycja (fragment)

Komentarz autora:

Jeśli „Wszystko jest poezja”, to kim jest poeta? Temat roli i funkcji poety w obecnej postrzeczywistości wydaje się kluczowy. Superpozycja pomyślana jako utwór „bardziej pojemny” i nawiązujący do „słownikowej” formy chce uderzyć w już zmurszałą i enigmatyczną figurę poety. Na potrzeby publikacji prezentuję zaledwie fragment. Całość będziecie mogli znaleźć w książce poetyckiej, nad którą obecnie pracuję. Superpozycja to także kawałek przygotowany pod mural, który mam zamiar wytworzyć gdzieś w Lublinie (obecnie szukam odpowiedniej przestrzeni). Ukłony.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!