Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Po jaki wspomagacz sięgnąć, kiedy opadają powieki – doradza kolektyw
2022-06-17 09:00:00

Ranking energetyków

„Kielich wina”, Johannes Vermeer, ok. 1658–1662 r., Gemäldegalerie (domena publiczna)
Ranking energetyków
Ranking energetyków
Czyta się 1 minutę

Rozwalacz – hit na rynku spożywczym, nie wywołuje żadnych efektów psychoaktywnych, rozwala jedynie organy wewnętrzne. Najpopularniejsze smaki: truskawkowy i owoce leśne.

Inba w sieci – daje krótki, mocny zastrzyk adrenaliny i kortyzolu, wzmaga kreatywność w wymyślaniu wyrafinowanych obelg. Powoduje niestety tzw. kaca moralnego i ogólne poczucie beznadziei świata.

Sukces – zwiększa motywację i poczucie własnej wartości. Mało popularny ze względu na cenę: kosztuje nas mnóstwo zdrowia i czasu. Poza tym, kiedy go spijamy, zazwyczaj i tak jest już za późno.

Coach – pozwala zagłębić się w sobie, uporządkować myśli, wyzwala determinację i przebojowość. Działanie jest jednak chwilowe, na dodatek efektami ubocznymi są tzw. woda z mózgu i paskudny egocentryzm.

Orbitrek – wywołuje efekt euforyczny dzięki aktywizacji endorfin i ponoć pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Spróbowany po raz pierwszy atakuje nas nagłą kontuzją rzepki, a później zakwasami i całkowitym wyczerpaniem.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!