Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Odpowiedzi zimowe podaje trio
2017-12-08 00:00:00

Pytania zimowe – 1/2018

ilustracja: Natka Bimer
Pytania zimowe – 1/2018
Pytania zimowe – 1/2018

Jak nie zmarznąć?

Ciepło się ubrać.

Jak chronić się przed smogiem?

Ogień należy zwalczać ogniem, ale dym dymem zwalczyć trudno, proponujemy więc maski gazowe z wymienialnym filtrem, ewentualnie freediving. Można też czekać na gigantyczny huragan.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Jak przełamać pierwsze lody?

Łomem, łopatą, siekierą bądź miłą rozmową, pytając: „Co tam w nowym »Przekroju«”?.

Jak rozstrzygnąć, czy jesteśmy człowiekiem, czy doskonale skonstruowanym androidem?

Niestety, nie da się tego zrobić.

Jak spędzić sylwestra?

Z racji wybuchów petard radzimy nie spacerować po dworze i zostać w domu. Najlepiej spędzić wieczór na kanapie z jakąś dobrą książką albo najnowszym numerem „Przekroju”. Radzimy również unikać spotkań ze znajomymi – mogą być nietrzeźwi i będą przeszkadzać w lekturze.

Jak poradzić sobie z zimowym niedoborem słońca?

Kontaktujemy się z Elonem Muskiem i wykupujemy bilet last minute na turystyczny statek kosmiczny lecący w kierunku naszej rodzimej gwiazdy.

Jak zbudować igloo?

Potrzebujemy stosu zaokrąglonych cegieł, jakichś drutów, szpachli, zaprawy, desek, generalnie wszystkich tych budowlanych klamotów. Z zebranych materiałów budujemy coś na kształt kopuły wbitej w ziemię i pokrywamy ją białą farbą. Igloo jak malowane. Co więcej, możemy się nim cieszyć również wtedy, kiedy minie zima.

Jak zrobić największego bałwana na osiedlu?

Należy zrobić średnich rozmiarów zwykłego bałwana, po czym promieniem zmniejszającym zmniejszyć całe osiedle.

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!