Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Jak poznać, że wiosna już przyszła? Na te i inne wątpliwości odpowiada trio
2017-04-22 10:00:00

Pytania wiosenne – 2/2017

Wiosna (1573) Giuseppe Arcimboldo (Mudee du Louvre, Paryż)
Pytania wiosenne – 2/2017
Pytania wiosenne – 2/2017

Jak poradzić sobie z katarem siennym?

Wymyśl jakąś przygnębiającą historię – rzucił mnie chłopak, straciłem pracę. Wczuj się w nią dogłębnie. Opowiadaj ją sobie rano i przed zaśnięciem, ocierając łzy chusteczką, dziel się nią ze znajomymi i rodziną, znacząco pociągając nosem. Rób to tak długo, aż w nią uwierzysz, a wtedy alergiczne dolegliwości będą Twoim najmniejszym zmartwieniem.

Po czym rozpoznać, że wiosna już przyszła?

Jeśli nie rozróżniasz przebiśniegu od zwykłego chwastu, a Ciconia ciconia od Gyps fulvus, wystarczy, że spojrzysz w głąb siebie. Ściska cię w żołądku na widok tych pięknych ludzi, którzy nagle, jak gdyby nigdy nic, spacerują po ulicach? Z zazdrością patrzysz na przytulone pary, które ni stąd, ni zowąd zaludniły wszystkie ławki w parku? Masz uczucie, jakby całe szczęście świata napierało na ciebie niczym tony wody na nurka głębinowego, a ty pękasz w szwach od gniotącego cię ciężaru? To znak, że niechybnie nadeszła wiosna.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Jak zorganizować niezapomnianą majówkę?

Nigdy nie zapomnisz majówki, którą zorganizujesz kiedy indziej niż wszyscy, np. w połowie kwietnia bądź w czerwcu. To będzie świetny temat do wspominków z przyjaciółmi: – A pamiętacie tę majówkę, którą zrobiliśmy w marcu? 

Ile czasu gotować jajko na twardo?

8 minut.

Po czym poznać, że jesteś zakochany/a?

Sprowokuj obcego, groźnego psa. Jeśli rozjuszony mimo wszystko cię nie pogryzie – to znaczy, że wytwarzasz wokół siebie miłosną aurę. 

Jak uchronić się przed przeziębieniem?

Przed falą wiosennych przeziębień należy zainfekować się niebezpiecznym wirusem. Całą wiosnę spędzimy w łóżku obłożnie chorzy, nieraz słysząc od przyjaciół: – Ale przynajmniej nie martwisz się przeziębieniem!
Inny sposób to wytworzyć w miejscu zamieszkania stan próżni i żyć w nim bez przerwy.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!