Page 1Rectangle 52 Przejdź do treści
Wszystko Będzie Dobrze

Pytania wiosenne

Wiosna (1573) Giuseppe Arcimboldo (Mudee du Louvre, Paryż)
Pytania wiosenne
Pytania wiosenne

Jak poradzić sobie z katarem siennym?

Wymyśl jakąś przygnębiającą historię – rzucił mnie chłopak, straciłem pracę. Wczuj się w nią dogłębnie. Opowiadaj ją sobie rano i przed zaśnięciem, ocierając łzy chusteczką, dziel się nią ze znajomymi i rodziną, znacząco pociągając nosem. Rób to tak długo, aż w nią uwierzysz, a wtedy alergiczne dolegliwości będą Twoim najmniejszym zmartwieniem.

Po czym rozpoznać, że wiosna już przyszła?

Jeśli nie rozróżniasz przebiśniegu od zwykłego chwastu, a Ciconia ciconia od Gyps fulvus, wystarczy, że spojrzysz w głąb siebie. Ściska cię w żołądku na widok tych pięknych ludzi, którzy nagle, jak gdyby nigdy nic, spacerują po ulicach? Z zazdrością patrzysz na przytulone pary, które ni stąd, ni zowąd zaludniły wszystkie ławki w parku? Masz uczucie, jakby całe szczęście świata napierało na ciebie niczym tony wody na nurka głębinowego, a ty pękasz w szwach od gniotącego cię ciężaru? To znak, że niechybnie nadeszła wiosna.

Jak zorganizować niezapomnianą majówkę?

Nigdy nie zapomnisz majówki, którą zorganizujesz kiedy indziej niż wszyscy, np. w połowie kwietnia bądź w czerwcu. To będzie świetny temat do wspominków z przyjaciółmi: – A pamiętacie tę majówkę, którą zrobiliśmy w marcu? 

Ile czasu gotować jajko na twardo?

8 minut.

Po czym poznać, że jesteś zakochany/a?

Sprowokuj obcego, groźnego psa. Jeśli rozjuszony mimo wszystko cię nie pogryzie – to znaczy, że wytwarzasz wokół siebie miłosną aurę. 

Jak uchronić się przed przeziębieniem?

Przed falą wiosennych przeziębień należy zainfekować się niebezpiecznym wirusem. Całą wiosnę spędzimy w łóżku obłożnie chorzy, nieraz słysząc od przyjaciół: – Ale przynajmniej nie martwisz się przeziębieniem!
Inny sposób to wytworzyć w miejscu zamieszkania stan próżni i żyć w nim bez przerwy.

Data publikacji: