Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Zimowe pytania stawia trio
2016-12-19 00:00:00

Pytania na zimę – 1/2017

Pytania na zimę – 1/2017

Co zrobić, kiedy jedziesz na narty, a śniegu brak?

Na miejscu zbij obie narty gwoździem pośrodku ich długości (snowboard łamiemy na dwie równe części i dopiero potem zbijamy). Powstałe śmigło nadziej na kijek. W bezśnieżnej aurze taki parasolko-helikopter z pewnością będzie równie nieprzydatny jak narty, ale za to o wiele bardziej ekstrawagancki i stylowy.

Jak się zachować, kiedy idziesz na randkę na lodowisko, a nie umiesz jeździć na łyżwach?

W takiej sytuacji należy szybko – najlepiej jeszcze przed wejściem na taflę – przenieść uwagę partnera/partnerki z tematu lodowiska i łyżew na inny, dużo ważniejszy temat: waszą relację. W tym celu zrób drugiej osobie awanturę i oskarż ją o coś poważnego. Dzięki temu nikt z was nie będzie myślał o łyżwach, a randka nabierze intensywności.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Obiecałeś dzieciom, że ulepisz bałwana – ale nie umiesz.

Dziecko nie może widzieć porażki rodzica, to burzy kruche fundamenty jego świata. Dlatego zmień klęskę w zwycięs­two: oświadcz, że porzuciłeś bałwany figuratywne na rzecz zimowego abstrakcjonizmu. Aby dodatkowo skołować dziecko, rzucaj nazwiskami: Kandinsky, Mondrian, Pollock. Powiedz, że inni rodzice, lepiący tradycyjne bałwany, to godni pogardy prostacy.

Ciągle przegrywasz z sąsiadem bitwę na śnieżki – jak go w końcu pokonać?

Średniej wielkości kamień obtocz śniegiem, uklep do okrągłości. Jeden cios tak przygotowaną „śnieżką” raz na zawsze nauczy sąsiada, kto tu rządzi.

Dziecko skarży się, że nie lubi mrozu i nie chce wychodzić na dwór – jak to zmienić?

Dziecko boi się tego, co nieznane. Dlatego trzeba „sprowadzić zimę do domu” – w tym celu wyłączamy ogrzewanie, a w pokoju dziecinnym usypujemy hałdy śniegu i lodu. Zimno staje się wówczas czymś znanym i swojskim, a lęk dziecka znika.

Jak zaradzić temu, że we wszystkich zimowych ubraniach wyglądasz grubo?

Należy zniweczyć kłamliwy pozór i znacznie przytyć, na tyle, aby nikt nie miał wątpliwości, że to nie ubrania cię pogrubiają, ale że po prostu jesteś gruby.

Jak najskuteczniej rozgrzać się zimą?

Należy wsiąść do samolotu i polecieć do ciepłych krajów.
 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!