Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Jak zbudować sylwetkę na plażę? Jak nie zazdrościć innym drogich wakacji? Jak przygotować się ...
2019-06-17 10:00:00
Pytania na lato – 3/2019
Pytania na lato – 3/2019

Jak wietrzyć mieszkanie, żeby nie było przeciągu?

Kłopotliwego przeciągu unikniemy, wietrząc mieszkanie błyskawicznie. Do tego potrzebny będzie wiatr odpowiednio silny, np. halny lub huragan. Wystarczy przenieść mieszkanie w miejsce występowania takiego wiatru, szybciutko przewietrzyć – i gotowe.

Jak uniknąć kłopotliwych zaplamień odzieży kremem do opalania?

Nie używać kremu do opalania.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Czas się już zbierać z plaży, a dzieciaki wciąż chcą się pluskać w morzu. Co robić?

Zostawić dzieci na pastwę żywiołów. Jeśli przeżyją nocne starcie z potęgą Posejdona – staną się dorosłymi. Drugie rozwiązanie to wywabić je z wody obietnicą słodyczy i bajki na tablecie.

Klimatyzacja czy otwarte okna?

W zależności od indywidualnych preferencji.

Jak przygotować się do letnich upałów?

Nie bez przyczyny po angielsku na ostre potrawy mówi się „hot”, czyli gorące. Czekając na lato, jedzmy zatem dużo chili, jalapeño, habanero, ghost pepper, czuszki i chrzanu, aż do uzyskania piekącego bólu w jamie ustnej. Jeśli go wytrzymamy, zniesiemy i upały.

Jak zbudować sylwetkę na plażę?

Sylwetkę na plażę budujemy z fizeliny, pakuł i gazet na drucianym stelażu. Bardziej wytrwali mogą użyć tradycyjnych rzeźbiarskich materiałów, takich jak granit czy piaskowiec (odradzamy to ze względu na stopień trudności wykonania i transportu). Jako wzór podczas rzeźbienia sylwetki może posłużyć nam zdjęcie dowolnej osoby (np. którejś z gwiazd serialu Słoneczny patrol). Gotową sylwetkę stawiamy na plaży obok swojego parawanu.

Jak nie kłócić się z partnerem/partnerką podczas wyjazdów wakacyjnych?

Jak wiadomo, kiedy pojawia się poważne niebezpieczeństwo, kłótnie ustają. Dlatego należy zadbać, by podczas wakacji stale coś wam zagrażało – możecie w tym celu zadzierać z grupami przestępczymi, lokalnymi watażkami, bojówkami paramilitarnymi lub dzikimi zwierzętami. Nie będzie miejsca i czasu na konflikty, gdy wspólnie będziecie walczyć o życie!

Jak nie zazdrościć innym drogich wakacji?

Kiedy kolega lub koleżanka z pracy chwalą się pobytem w Nowej Zelandii czy w Tajlandii, robimy pobłażliwą minę i napomykamy, że my z kolei spędziliśmy urlop na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ramach eksperymentalnego programu NASA „Zwykli ludzie w kosmosie”. Pytani o szczegóły, zasłaniamy się tajemnicą wojskową.

Jak przeżyć wakacje życia?

Sposób jest prosty: jakkolwiek ułoży się nam wyjazd wakacyjny, już nigdy nie należy nigdzie wyjeżdżać. W ten sposób nasze wakacje staną się wakacjami życia niejako z musu!

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!