Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Letnie pytania stawia trio
2017-06-20 00:00:00

Pytania na lato – 3/2017

ilustracja: Kazimierz Wiśniak
Pytania na lato – 3/2017
Pytania na lato – 3/2017

Dlaczego lato trwa tak krótko, choć chciałoby się, żeby trwało zawsze?

Istotne są tutaj dwie kwestie. Pierwsza to nachylenie osi Ziemi względem płaszczyzny orbity, po której krąży. Druga – wrodzona chyba wszystkim ludziom trudność godzenia się z tym, na co nie mamy wpływu.

Dlaczego Ziemia jest tak głupio nachylona i czemu nie mamy na to wpływu?

Tak jakoś wyszło, a nie mamy na to wpływu, bo jesteśmy mali i niezbyt silni, choć może gdyby wszyscy ludzie nagle stanęli po jednej stronie Ziemi i na „trzy, cztery” wszyscy podskoczyli i tupnęli w Ziemię, to może by się dało ją jakoś naprostować, ale może nic by z tego nie wyszło.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?


Czy wakacyjna miłość może być początkiem poważnego związku?

Tak albo nie – na dwoje babka wróżyła. 


Jak najlepiej chronić się przed upałami?

Jak wiemy z lekcji geografii, temperatura spada wraz z wysokością. Dlatego uciekając przed skwarem, warto wejść na wielką górę, np. Nanga Parbat (8126 m), lub wystrzelić się na orbitę okołoziemską, na której panuje kojące –180°C. 


A jak się bronić przed komarami?

Intensywny kurs krav magi i brazylijskiego ju-jitsu pozwoli opanować straszliwe ciosy, chwyty i dźwignie, które powalą każdego komara, oczywiście o ile będzie wystarczająco duży. W przypadku małych komarów polecamy moskitierę.


Na co nie warto patrzeć latem?

Na słońce, bo można stracić wzrok.


Ile bramek zdobył w finałach mistrzostw świata w 1974 r. Grzegorz Lato?

Siedem, zostając królem strzelców.


Czekają mnie „wakacje pod żaglami” ze znajomymi, a nie umiem wiązać żadnego węzła. Co robić?

Z węzłów najważniejsze są trzy – małżeński, zawiązać go łatwo, szczególnie po upojnych wakacjach, problem w tym, że nieco krępuje ruchy. Dalej gordyjski – tym akurat nie ma co sobie zaprzątać głowy, i tak go zaraz ktoś przetnie. Oraz oczywiście węzeł komunikacyjny – zazwyczaj całkowicie zakorkowany i bezużyteczny. Na wakacjach proponujemy więc przesiąść się na rowerek wodny i pływać blisko brzegu.
 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!