Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czytanie owocuje!

W letnim „Przekroju” nadzieja i ciekawość, szczęśliwe trafy i wielkie odkrycia. Ukraińska literatura i sztuka, a także antywojenny Bertrand Russell pod rękę z Josephem Hellerem. Uważne słuchanie i świadome śnienie. Dzikie pływanie i zbieranie jagód. Dbanie o rozwój, zdrowie i dobrostan. Prasłowianie, Aborygeni i uciekające ze Słońca fotony.

Kup letni „Przekrój”

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj z bezpłatną przesyłką. Sprawdź!

Przekrój
Dzięki temu testowi (z 1966 r.!) możesz się dowiedzieć, Czytelniku, czegoś ciekawego o kimś z ...
2018-06-13 00:00:00

Psychozabawa inna niż inne

Psychozabawa inna niż inne

Możesz się dowiedzieć, Czytelniku, czegoś ciekawego o kimś z Twojego otoczenia, przedstawiając mu do wykonania taki test:

Połóż przed tą osobą na stole kartkę „Przekroju” z wydrukowanym tu obok kółkiem, daj jej do ręki ołówek i zaproponuj, by zapamiętała wzrokowo położenie kółka, następnie zaś zamknęła oczy i postawiła ołówkiem siedem krzyżyków tak, by o ile możności trafiać nimi (po omacku) w obwód koła. Powiedz, że będą się liczyć te krzyżyki, które znajdą się na wydrukowanej okrągłej linii. W chwili rozpoczęcia doświadczenia testowany niech trzyma ołówek w powietrzu, jakieś 30 cm od papieru. By nie zakłócać eksperymentu, testujący powinien w czasie kreślenia krzyżyków przez testowanego oddalić się lub odwrócić plecami. Gdy testowany powie „już” i otworzy oczy, liczymy trafienia.

 

Zobacz odpowiedź

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Zero do dwóch trafień w obwód koła – testowany JEST UCZCIWYM CZŁOWIEKIEM.

Trzy trafienia – wyjątkowo szczęśliwy przypadek, nawet trochę już podejrzany.

Ponad trzy trafienia – KŁAMCA! Uchylił powiek przy rozwiązywaniu.

Statystyka mówi, że trzy trafienia (uczciwe) zdarzają się nadzwyczaj rzadko, zaś więcej uczciwych trafień – nigdy.

 

Tekst z archiwum nr 1108/1966 r.

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!