pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Dzięki temu testowi (z 1966 r.!) możesz się dowiedzieć, Czytelniku, czegoś ciekawego o kimś z ...
2018-06-13 00:00:00

Psychozabawa inna niż inne

Psychozabawa inna niż inne

Możesz się dowiedzieć, Czytelniku, czegoś ciekawego o kimś z Twojego otoczenia, przedstawiając mu do wykonania taki test:

Połóż przed tą osobą na stole kartkę „Przekroju” z wydrukowanym tu obok kółkiem, daj jej do ręki ołówek i zaproponuj, by zapamiętała wzrokowo położenie kółka, następnie zaś zamknęła oczy i postawiła ołówkiem siedem krzyżyków tak, by o ile możności trafiać nimi (po omacku) w obwód koła. Powiedz, że będą się liczyć te krzyżyki, które znajdą się na wydrukowanej okrągłej linii. W chwili rozpoczęcia doświadczenia testowany niech trzyma ołówek w powietrzu, jakieś 30 cm od papieru. By nie zakłócać eksperymentu, testujący powinien w czasie kreślenia krzyżyków przez testowanego oddalić się lub odwrócić plecami. Gdy testowany powie „już” i otworzy oczy, liczymy trafienia.

 

Zobacz odpowiedź

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Zero do dwóch trafień w obwód koła – testowany JEST UCZCIWYM CZŁOWIEKIEM.

Trzy trafienia – wyjątkowo szczęśliwy przypadek, nawet trochę już podejrzany.

Ponad trzy trafienia – KŁAMCA! Uchylił powiek przy rozwiązywaniu.

Statystyka mówi, że trzy trafienia (uczciwe) zdarzają się nadzwyczaj rzadko, zaś więcej uczciwych trafień – nigdy.

 

Tekst z archiwum nr 1108/1966 r.

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!