Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
…awokado? …człowieka? …demokracji? Odpowiada grupa
2020-09-18 09:00:00

Po czym rozpoznać dojrzałość...

Po czym rozpoznać dojrzałość...

…awokado?

Musi mieć miękkie końce, to znaczy te miejsca, w których awokado się kończy. Te spiczaste części na końcu. Te końce… Wiecie może, gdzie się w zasadzie kończy awokado?

…człowieka?

Dojrzały człowiek przede wszystkim nie powinien szukać potwierdzenia swojej dojrzałości w humorystycznych rubrykach czasopism.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

…chwili?

Kairos, chwila dojrzała do tego, aby coś się stało albo na odwrót – aby czegoś zaniechać – mija błyskawicznie. Zazwyczaj rozważanie, czy dana chwila już dojrzała do czegoś, oznacza, że przegapiliśmy właściwy, dojrzały moment owej chwili.

…wina?

Najlepiej nad ranem, po liczbie swoich odbić w lusterku – jeśli jest więcej niż jedno, znaczy to, że wino ewidentnie dojrzało, aby je wypić.

…poglądów?

Po tym, że się już nie ma jednoznacznych i niewątpliwych poglądów. Albo przynajmniej ma się takie poglądy, które się wzajemnie wykluczają, co nie pozwala zająć żadnego stanowiska, którego nie można samemu podważyć.

…demokracji?

Dojrzała demokracja to taka, która jest na tyle młoda, aby być wolna od populistycznego zepsucia, ale też na tyle stara, aby gwarantować instytucjonalną stabilność procedur.

…epoki?

Epoka jest dojrzała jedynie wtedy, gdy jesteśmy w stanie ująć ją myślowo i zrozumieć jej wewnętrzny nerw, trapiące ją nurty, tzn. dokładnie wtedy, kiedy się dokonała, kiedy się zakończyła, kiedy nic nowego już się w niej nie pojawi i właśnie przemija, i już jej nie ma.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!