188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!
Przekrój
Przedstawiamy nasz wybór fotografii z tegorocznej, 23. edycji Paris Photo. Do francuskiej stolicy udał ...
Paris Photo to najważniejsze na świecie targi sztuki poświęcone w całości fotografii. Wydarzenie przyciąga tysiące gości, setki galerii, artystów oraz finansową elitę, którą stać na drogie zakupy pod szklanym dachem Grand Palais.
Czyta się 2 minuty
Organizatorzy tej potężnej imprezy postawili na zamysł stworzenia możliwie najszerszej platformy ukazującej różnorodność medium, jakim jest fotografia. Wizja łączenia starego z nowym, elitarnego z wywrotowym jest co prawda kusząca, lecz trudno oprzeć się wrażeniu, że galerzyści biorący udział w targach sprawnie lawirują w doborze tematów, częściej stawiając na urok formy, mniej uwagi poświęcając natomiast trudnościom dręczącym współczesny świat.
Tym, co ucieszyło mnie podczas zwiedzania zawiłych galeryjnych boksów, był coraz większy odsetek prac artystek. Świadczy to o głębokich zmianach w kulturze fotografii, która zawsze była zdominowana przez mężczyzn. Podczas tej edycji Paris Photo równie mocno wybrzmiał temat mniejszości seksualnych oraz etnicznych.
Mimo wad wynikających z komercyjnego charakteru imprezy Paris Photo prezentuje ogrom dobrej sztuki.
U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?
Zdjęcia, które wybrałem, moim zdaniem najlepiej ukazują różnorodność światów uchwyconych obiektywem, nie zawsze będących takimi, jakimi wydają się na pierwszy rzut oka. Czasami za subtelnym pięknem formy stoi ciężar treści – życie miesza się ze śmiercią, a radość z cierpieniem. Myślę, że wielką wartością fotografii jest jej zdolność do wywoływania refleksji nad rolą, jaką w życiu odgrywa piękno.
Paris Photo to najważniejsze na świecie targi sztuki poświęcone w całości fotografii. Wydarzenie przyciąga tysiące gości, setki galerii oraz artystów. Przedstawiamy nasz wybór fotografii z tegorocznej edycji paryskich targów.
Tłum wypełnił salę w paryskim Grand Palais, bo listopad to czas Paris Photo. I ja tam byłem, chodziłem, patrzyłem. Co było très bien? Tutaj zdaje sprawę. Pisze
Tomek Niewiadomski
Wybitny fotograf, autor kilkuset okładek „Przekroju” i zdjęć ponad 700 spektakli teatralnych, twórca wielu słynnych cykli prezentowanych na wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, we Francji, w Austrii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, we Włoszech, w Meksyku, a nawet Hongkongu, dzieli się wrażeniami z pierwszej od ponad 50 lat wycieczki do Paryża – z „Przekrojem” na Paris Photo!
Ewa Pawlik
„Chociaż klasyczne źródła żydowskie uważają Jezusa za fałszywego mesjasza, sądzę, że Jezus nie był fałszywym mesjaszem, lecz mesjaszem, któremu się nie powiodło” – tak widział Chrystusa amerykański rabin
Byron L. Sherwin
Każde z tych ćwiczeń możesz rozpocząć od 5–10-minutowej medytacji, podczas której śledzisz swój naturalny oddech. Niezależnie od tego, czy jest spokojny, czy szybki, głęboki czy płytki. Nie robisz nic więcej, po prostu pozwalasz oddechowi być takim, jaki jest. Pozwól sobie na łagodną eksplorację swoich myśli i uczuć – zaprasza
Julia E. Wahl