Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Wystawę prac Agnieszki Świętek we wrocławskim CK Zamek poleca
2019-05-20 23:59:00
Przekrój poleca

Okruszki Świętek

„Okruchy życia”, Agnieszka Świętek
Okruszki Świętek
Okruszki Świętek
Czyta się 1 minutę

O Agnieszce Świętek zrobiło się głośno za sprawą jej autorskiego komiksu Obiecanki. Album urzekał odwagą i wyczuciem w podejmowaniu trudnych tematów oraz świetnym rozumieniem i wykorzystaniem medium. Sięgając po typowy dla bajek zwierzęcy kostium, artystka opowiedziała współczesną historię o rozpadzie rodziny i reakcji na ten dramat dzieci i dorosłych.

Świętek ilustruje też książki dla dzieci (TropicieleDzika autorstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej) oraz je tworzy (Niezapominajka). Jej najnowsze, jeszcze niewydane dzieło zatytułowane Okruchy życia to humorystyczno-surrealistyczna historia o gołębiach, które parają się drobną gangsterką, o ile akurat nie wyjadają resztek ze śmietnika...

 „Okruszki”, Agnieszka Świętek
„Okruszki”, Agnieszka Świętek

Wystawa Agnieszka Świętek, Okruszki we wrocławskim CK Zamek jest dość przekrojowa. Prace zostały dobrane tak, żeby pokazać różnorodność stylistyk i technik (tusz, ołówek, kolaż, technika cyfrowa), jakimi operuje artystka, oraz podejmowanych przez nią tematów (humor, dramat, bajka). Ekspozycja prezentuje nie tylko najgłośniejsze prace Świętek, lecz także te mniej znane, jak ziny, rozmaite prace konkursowe i ilustracje wierszy czy prozy rosyjskiej. Artystka wpuszcza widza także na chwilę do swojej pracowni, pokazując fragmenty szkicownika.

„Agnieszka Świętek, Okruszki”
18.04–27.05.2019
CK Zamek
plac Świętojański 1, Wrocław

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Łukasz Chmielewski

Krytyk i dziennikarz, redaktor naczelny AlejaKomiksu.com, autor książki „Z każdej strony. Rozmowy o polskim komiksie”, stypendysta MKiDN. Ojciec Loni i Henia. Czyta komiksy od dziecka, teraz także swoim dzieciom.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!