Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
​Pani Dorota Bąkowska opracowała wykrój prostego, klasycznego kaptura, który można nosić pod ...
2020-09-18 09:00:00
Moda

Od „Przekroju” do wykroju – 4/2020
Szyj z głową!

Od „Przekroju” do wykroju – 4/2020

Nasz projekt modowy nie jest adresowany wyłącznie do pań. Co prawda prezentowaliśmy na tych stronach sukienki i spódnice, ale bylibyśmy dalecy od oburzenia, gdyby zdarzyło nam się minąć na ulicy ustrojonego w nie przechodnia. Tym razem proponujemy rzecz jak najbardziej uniseksową. Zapragnie jej, mamy nadzieję, każdy, kto posiada głowę.

Czyta się 2 minuty

Trudno powiedzieć, co przyniesie reszta nieco zaskakującego 2020 r. Jedno jest pewne: jesień pojawi się mniej więcej terminowo, przynajmniej kalendarzowa, i mogą towarzyszyć jej chłody. To projekt dla tych z Państwa, którzy nie przepadają za czapkami. Czemu trudno się zresztą dziwić – czapki psują fryzury, a na dodatek łatwo się gubią. Co innego kaptur!

Pani Dorota Bąkowska opracowała wykrój prostego, klasycznego kaptura, który można nosić pod każdym paltem czy jesionką. W zależności od tego, na jaką tkaninę się Państwo zdecydują, gotowy produkt będzie miał charakter sportowy albo elegancki. My postawiliśmy na klasykę. Tradycyjnie powstały trzy modele: bawełniany, dżinsowy i płócienny. Modnym akcentem jest tęczowa wstążeczka – ukłon w stronę wszystkich, którzy wierzą, że po burzy zawsze wychodzi słońce.

Podszewkę można uszyć z jedwabiu. O dobroczynnym wpływie tej tkaniny na włosy wiadomo nie od dziś. Spanie na jedwabnej poduszce sprawia, że włosy pozostają miękkie i mniej splątane nawet po najdłuższym i najgłębszym śnie. Dłużej zachowują też świeżość, ponieważ jedwab zimą utrzymuje ciepło, a latem chłodzi. Ponadto chroni przed elektryzowaniem i puszeniem się włosów. Podszewka jest jednak jak zawsze opcjonalna i można z niej zrezygnować.

Działamy w duchu DIY, ale tym razem posunęliśmy się pod tym względem jeszcze dalej. Z powodu choroby naszego redakcyjnego fotografa Wojtka Gardasia i związanej z nią konieczności izolacji zaprosiliśmy w zastępstwie związanego z redakcją dziennikarza sportowego Wojtka Antonowa. Też fotografa! W roli modeli wystąpili nasi koledzy z pracy: Łukasz Kaniewski, szef działu Nauka, oraz Tomasz Wichrowski, fotoedytor i sekretarz Marka Raczkowskiego. Zdjęcia wykonaliśmy w redakcji, korzystając z naturalnego, darmowego światła.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Jeżeli mają Państwo ochotę wyglądać tak szałowo jak oni, proszę słać mejle z adresem pocztowym i numerem telefonu na adres: moda@przekroj.pl. Wiadomości te wymienimy na papierowe formy z wykrojem oraz instrukcją wykonania, a nawet garścią praktycznych porad od autorki szablonu, pani Doroty Bąkowskiej.

Jeśli zdarzy nam się minąć na ulicy w „Przekrojowych” kapturach, uśmiechnijmy się do siebie porozumiewawczo!

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!