pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca - 13 kwietnia udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie. Zapraszamy do czytania i słuchania audio z bieżącego numeru! Przeczytaj wiosenny numer

W związku z zamknięciem wielu punktów sprzedaży prasy, zapraszamy do kupienia papierowej wersji numeru wiosennego w cenie okładkowej, bez dodatkowych kosztów przesyłki. Kup wiosenny numer

Przekrój
Słyszeliście, że grzyby nie mają żadnych wartości odżywczych? „To nieporozumienie” – tłumaczy ...
2017-09-19 00:00:00
dieta cud

Od kapelusza do nóżki

ilustracja: Cyryl Lechowicz
Od kapelusza do nóżki
Od kapelusza do nóżki

Słyszeliście, że grzyby nie mają żadnych wartości odżywczych? „To nieporozumienie” – tłumaczy Damian Parol, dietetyk. Nie pozwólmy dłużej krzywdzić grzybów – indywidualistów, dla których nie ma miejsca ani w królestwie roślin, ani w królestwie zwierząt. Oto pięć powodów, dla których warto je jeść.

1. Sprzyjają odchudzającym się i dbającym o linię. Zawierają dużo wody i sporo błonnika (innego niż roślinny), są niskokaloryczne, wspomagają gospodarkę insulinową i zawierają związki utrudniające trawienie węglowodanów (makaron z grzybami ma niższy indeks glikemiczny!), a dodatkowo jeszcze bardzo sycą.

2. Zawierają dobrej jakości białko (tyle że jest go mało).

3. Zawierają związki o działaniu przeciwnowotworowym.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

4. Wspierają układ odpornościowy.

5. Są pyszne.

Właściwie nie ma co pisać, lepiej coś ugotować. Polecamy kurki, kanie i rydze, ale też pieczarki, podgrzybki i borowiki. Suszcie, podsmażajcie, wrzucajcie do zupy (nie tylko do barszczu).

Data publikacji:

Damian Parol

Damian Parol

Dietetyk i psychodietetyk. Niedawno obronił na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym doktorat o wpływie diety wegańskiej na wydolność biegaczy długodystansowych.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!