Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Notatkę o teoriach socjologa George’a Summerseta dotyczących wysiłku i bezczynności przygotował ...
2020-09-18 09:00:00

Nowości ze świata nauki – 4/2020

Nowości ze świata nauki – 4/2020

Według teorii uznanego socjologa George’a Summerseta z University of Kentucky gdy ­tylko społeczeństwo dysponuje urlopem, wakacjami lub zwykłym czasem wolnym, nie potrzebuje wiele: zadowala się słońcem, wodą, piaskiem i tzw. nicnierobieniem. Skoro więc najwidoczniej ulubionym zajęciem ludzkości jest bezczynność w prymitywnych warunkach, dlaczego ludzie tyle robią?

Czyta się 1 minutę

Prof. Summerset uznał, że oczywiście pytanie to jest ciekawe, ale odpowiedź na nie będzie zawsze czczą spekulacją, dlatego ograniczył się do praktycznej wskazówki: należy odgórnie zredukować konieczność wszelkiego wysiłku.

Partia polityczna, której prof. Summerset stał się pomysłodawcą, ma bardzo prosty program: zlikwidować wszelkie instytucje i wrócić do gospodarki opartej na zbieractwie i łowiectwie. Poglądy socjologa, które zyskały już pewną popularność w Kentucky, zostały uznane za bardzo niebezpieczne przez badaczy związanych z firmami Amazon, Microsoft i PetroChina.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków”, „Wstrząsająco przystojny mężczyzna” i „Historie nie do końca zmyślone”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!