pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Kup sobie letni spokój. Bez wychodzenia z domu i bez kosztów przesyłki na terenie całej Polski.

Kup numer letni

Numer letni (3/2020) dostępny jest także w pakiecie z numerem wiosennym (2/2020) za dodatkową złotówkę, bez dodatkowych kosztów wysyłki na terenie Polski.

Kup numer letni i wiosenny
Przekrój
Donosi
2020-06-19 10:00:00

Nowości ze świata nauki – 3/2020

Nowości ze świata nauki – 3/2020

Według Francis Butler, światowej sławy pedagog związanej z University of California, badaczki wyciągającej ostateczne konsekwencje płynące z teorii ewolucji, nie tylko żaden wysiłek wychowawczy nie ma żadnego znaczenia dla późniejszej generacji, lecz w ogóle wszelkie porozumienie międzypokoleniowe jest niemożliwe. Każde kolejne pokolenie jest mutantem z punktu widzenia pokolenia wcześniejszego; posiada możliwości poznawcze, psychiczne i somatyczne znacznie bardziej rozbudowane od pokolenia rodziców. Dlaczego więc, pyta Francis Butler, zwykły człowiek miałby trenować mutanta? Relacja powinna być odwrotna: to młodsi powinni uczyć starszych. Wiadomo już, że w Los Angeles jest przygotowana szkoła realizująca założenia tak rozumianego, nowego systemu kształcenia. Kadra pedagogiczna będzie radykalnie młoda; nieznany jest program nauczania (nie należąc do pokolenia, kadry zapewne i tak nie byłyby w stanie go zrozumieć). Butler wybrano na przewodniczącą szkoły.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków”, „Wstrząsająco przystojny mężczyzna” i „Historie nie do końca zmyślone”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!