Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Takiego numeru jeszcze nie było!

W zimowym „Przekroju” honorowym gościem jest szalona, nadprzyrodzona, wspaniała – ludzka wyobraźnia. Poza tym: szamanizm współczesny, starożytny i zwierzęcy. Jurodiwi i futuryści. Wstyd, który nas ogranicza, i ten drugi, który jest nam potrzebny. Rosja – ale ta prawdziwa. I specjalnie na nowy rok: żegnamy nawyki i szukamy ciszy w głowie.

Kup „Przekrój” na zimę!

196 stron do czytania przez trzy miesiące! „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Introwertycy mają się podczas pandemii lepiej, a przynajmniej tak twierdzi pewna tajemnicza badaczka, ...
2021-09-17 09:00:00

Niesamowity wynik badań prof. Karin Andersson

Niesamowity wynik badań prof. Karin Andersson
Niesamowity wynik badań prof. Karin Andersson
Czyta się 1 minutę

Niesamowity wynik badań szwedzkiej uczonej prof. Karin Andersson, specjalizującej się w ostatnich etapach ewolucji naszego gatunku. Z jej badań wynika, że wszyscy tzw. introwertycy, których przez lata negatywnie oceniano, poprawiano, leczono itp., w rzeczywistości reprezentują mutacje osobnicze najlepiej przystosowane do obecnie prędko zmieniającego się środowiska. Warunki pandemiczne wszystkim nam to uświadomiły: łatwość ciągłego przebywania w zamkniętym pomieszczeniu, umiejętność pracy zdalnej – któż jest lepiej do tego przystosowany, jeśli nie nasi „aspołeczni” domatorzy? To, co diagnozowano wcześniej jako „fobię społeczną”, należy wykreślić z katalogów chorób: jeśli dobrze się zastanowić, nie jest to żadne przekleństwo, lecz doskonała kompozycja cech poznawczych i charakterologicznych. Bo kto jest bardziej zdolny do przesiedzenia całych miesięcy przed komputerem bez załamania psychicznego? Zdaniem prof. Andersson świat zewnętrzny rozprasza, a także zaburza orientację w światach niefizycznych: wirtualnym oraz duchowym, czyli tym, ku którym zmierza nasza epoka.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!