Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
...czyli „Przekrój” się chwali
2017-12-08 00:00:00
Nasi ludzie...
Nasi ludzie...

Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji

Sebastian Frąckiewicz
Wydawnictwo Czarne

Nasz współpracownik Sebastian Frąckiewicz rozmawia z ludźmi, dla których najważniejszym językiem jest nie słowo, ale obraz, czyli ze znanymi polskimi ilustratorami, m.in.: Józefem Wilkoniem, Katarzyną Bogucką, Emilią Dziubak i Bohdanem Butenko.

Pojutrze. O miastach przyszłości

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Paulina Wilk
Wydawnictwo Literackie

Paulina Wilk, której cykl tekstów o miastach można śledzić w „Przekroju”, odwiedziła Bombaj, Seul, Limę, Kopenhagę, Songdo, Singapur, Dubaj, Kampalę i Masdar w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak się będzie w przyszłości żyło w metropoliach.

Powstanie. Film narodowy

Jacek Świdziński
Wydawnictwo Kultura Gniewu

Jeśli spodobały się Państwu zamieszczone w tym numerze „Przekroju” Kulisy filmu narodowego, czyli komiks Jacka Świdzińskiego, zachęcamy do obejrzenia i przeczytania książki o kręceniu historyczno-narodowej superprodukcji.

Projekt zabudowy placu Centralnego w Warszawie

Zygmunt Borawski, Srdjan Zlokapa, Martin Marker Larsen

Nasz redakcyjny specjalista od architektury został wyróżniony w konkursie na projekt zagospodarowania fragmentu warszawskiego placu Defilad. Międzynarodowe jury doceniło jego zespół za „niestandardowe rozwiązanie miejskiej przestrzeni publicznej i odniesienie się do przeszłości we współczesnej formie”.

Second Thoughts

Luka Rayski
Galeria Szydłowski
24.11.2017–15.02.2018

Prace współpracującego z nami artysty Luki Rayskiego, autora plakatu KONSTYTUCJA, można oglądać na wystawie w Galerii Szydłowski. Warsztat Rayskiego łączy polską szkołę plakatu i amerykańskie doświadczenia sztuki współczesnej.

Gapiszon i tajemnicza paczka

Bohdan Butenko
Wydawnictwo Zielona Sowa

Mistrz ilustracji przygotował przed świętami książkę z nowymi przygodami Gapiszona. Tym razem pomysłowy chłopiec znajduje paczkę przewiązaną czerwoną wstążką i postanawia odszukać tego, kto ją zgubił.
 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!