Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
„Od małego marzyłem o pisaniu powieści. Karierę pisarza wróżyli mi rodzina i przyjaciele ze ...
2018-09-14 00:00:00

Najkrótsze nowelki – 4/2018

Najkrótsze nowelki – 4/2018

Poszukiwanie

„Szukajcie, a znajdziecie”. Kto jest autorem tej celnej sentencji? Zastanawiałem się nad tym cały poranek. Wszedłem do Internetu, zapytałem na czacie kilkoro znajomych. Potem wpisałem pytanie w wyszukiwarkę. Niestety, zerwało mi wi-fi i nie znalazłem odpowiedzi.

Dżungla

Przed ważnym spotkaniem biznesowym postanowiłem posilić się energetyzującym sokiem przecierowym pewnej słynnej firmy. Pijąc go, przypomniałem sobie reklamę, w której w parnej dżungli zwisały z palm wilgotne owoce, rajskie ptaki z wysiłkiem przecinały ciężkie od słońca powietrze, a roznegliżowani ludzie wylegiwali się nad wąskim strumykiem, pijąc ten sam sok co i ja. Kiedy skończyłem pić, poszedłem na ważne spotkanie biznesowe.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Gra komputerowa

Grałem w tę grę przez ostatnie pół roku. Małą, białą kropką kluczyłem w labiryncie złożonym z poruszających się ścian, pikselowych kolców i losowo generowanych przez komputer wrogów – różnokolorowych punkcików. Ostatnie komnaty labiryntu były ekstremalnie trudne. Nie udawało mi się ich przejść, choć spędzałem nad grą kolejne godziny, dnie i miesiące. W końcu skasowałem grę i wyszedłem z domu. Nie pamiętam, jak się nazywała.

Ciśnieniomierz

Kupiony przeze mnie ciśnieniomierz okazał się bublem. Każdy pomiar pokazywał ten sam absurdalny wynik: 1500 na 2900. Zaniepokojony poszedłem do apteki, aby zwrócić wadliwy sprzęt. Pan magister upierał się jednak, że z maszyną jest wszystko w porządku. Aby to udowodnić, otworzył przy mnie jej wieko i zaprosił do środka. Cóż, musiałem przyznać mu rację – koła parowe wydawały się naoliwione, a zawiadujący całością maszynista był trzeźwy i wyglądał na fachowca. Wróciłem więc do domu jak niepyszny, dorzuciłem węgla i po raz kolejny zacisnąłem opaskę na ramieniu. Znowu wyszło 1500 na 2900.

Powieść

Od małego marzyłem o pisaniu powieści. Karierę pisarza wróżyli mi rodzina i przyjaciele ze szkolnych ław. Dorosłem; nadszedł czas na spełnienie. Zasiadłem przed komputerem, gotowy do napisania wielkiej współczesnej powieści. Zamiast niej wyszła mi jednak ta oto nowelka.

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!