Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Takiego numeru jeszcze nie było!

W zimowym „Przekroju” honorowym gościem jest szalona, nadprzyrodzona, wspaniała – ludzka wyobraźnia. Poza tym: szamanizm współczesny, starożytny i zwierzęcy. Jurodiwi i futuryści. Wstyd, który nas ogranicza, i ten drugi, który jest nam potrzebny. Rosja – ale ta prawdziwa. I specjalnie na nowy rok: żegnamy nawyki i szukamy ciszy w głowie.

Kup „Przekrój” na zimę!

196 stron do czytania przez trzy miesiące! „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Przeczytajcie najkrótsze nowelki, stworzone przez kolektyw
2020-09-18 09:00:00

Najkrótsze nowelki – 4/2020

Najkrótsze nowelki – 4/2020
Czyta się 2 minuty

TikTok

Jestem nauczycielem i muszę rozumieć młodzież. Dlatego, mimo obaw, założyłem konto na popularnym portalu młodzieżowym TikTok. Jakież było moje zdumienie, kiedy przeglądając filmiki z tańczącymi kotami, natknąłem się na konta mojego ojca i dziadka. W wiadomościach prywatnych napomnieli mnie surowo, że jestem za młody na ten portal. Od razu skasowałem swoje konto.

Zoo

W zeszły czwartek, po długiej przerwie, udałem się do zoo. O ileż było mniejsze, niż je zapamiętałem! Przechadzałem się po króciutkich alejkach, obserwując okazy za kratami. Dziwna rzecz: były do siebie podobne i reagowały na mój widok. Podszedłem bliżej i usłyszałem, że o mnie rozmawiają. „Chodź, Krzysiu – powiedział samiec do młodego. – Jesteś za mały na ten widok”. Odeszli, a ja położyłem się w kącie klatki i zasnąłem.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Kolumny

Nieskromnie uważam się za audiofila. Długo czekałem na moment, kiedy finanse pozwolą mi na zakup nowych kolumn. I w końcu! Od rana w podnieceniu wyglądałem firmy kurierskiej, która miała mi przywieźć sprzęt. Zamontowanie kolumn zajęło im kilka tygodni – trzeba było wyburzyć część budynku. Ale są! Co prawda w chłodnym marmurze kolumn nie znalazłem dotąd wejścia na kabelki, za to świetnie podtrzymują strop.

Poduszka

Zawsze śpię z moją poduszką – kiedy boję się w nocy, wystarczy, że założę ją sobie na głowę i już czuję się bezpieczny i niewidoczny dla potworów. Wczoraj, po obejrzeniu przed snem horroru w telewizji, bałem się wyjątkowo. Na szczęście w łóżku czekała na mnie moja poduszka! Założyłem ją na głowę tak mocno, że trzeba było mnie hospitalizować; te słowa piszę ze szpitala. Co za ulga, że mam tu moją poduszkę!

Żart

Kiedy wróciłem do domu, zobaczyłem, że mój współ­lokator Paweł leży na podłodze, brocząc krwią z ran ciętych. Paweł zawsze lubił żarciki słowne, więc domyśliłem się, o co chodzi. „Ha, ha! – zawołałem. – Internet zacinał?”. „Nie – wyszeptał – był tu włamywacz i mnie zranił”. Dziwne. Tego żartu zupełnie nie zrozumiałem.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!