Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
"Szedłem ulicą, kiedy zobaczyłem, że idzie za mną nieprzyjemny facet o posturze zapaśnika. Czyżby ...
2021-06-18 09:00:00

Najkrótsze nowelki – 3/2021

Najkrótsze nowelki – 3/2021
Czyta się 1 minutę

Żniwa

Nadeszło lato – pora żniw. Zaopatrzony w sierp wyszedłem z domu, szykując się do pracy. „Co ty robisz, oszalałeś? – zawołał za mną ojciec. – Przecież nie jesteś rolnikiem”. Po namyśle przyznałem mu rację.

Spacer

Szedłem ulicą, kiedy zobaczyłem, że idzie za mną nieprzyjemny facet o posturze zapaśnika. Czyżby mnie śledził? Postanowiłem wejść do najbliższego sklepu – był to sklep papierniczy – i zobaczyć, czy zapaśnik zaczeka na mnie przed drzwiami. W sklepie kupiłem blok rysunkowy i paczkę plasteliny, a kiedy wyszedłem, faceta nie było. Odetchnąłem z ulgą.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Pociąg

Niespodziewanie moja żona oznajmiła mi, że chce się rozwieść. „Nie czuję już żadnego pociągu” ­– tak powiedziała pewnego dnia. Byłem wstrząśnięty. Przecież to niemożliwe! Natychmiast zabrałem ją na dworzec kolejowy. Dotykałem stojących na peronach pociągów, pokazując, żeby robiła to samo. „Naprawdę nic nie czujesz? Metalu, chłodu, nic? – wołałem. ­– Co to za diabelska choroba?”. Żona patrzyła na mnie z niedowierzaniem. W końcu wsiadła do jednego z pociągów i odjechała.

Żółw

Wertując podręczniki filozofii, przeczytałem o paradoksach Zenona z Elei. „Jak to – pomyślałem – Achilles miałby nie prześcignąć żółwia? Co to za brednie?”. Natychmiast poszedłem do sklepu zoologicznego, kupiłem żółwia i bez trudu pokonałem go w ulicznym biegu. Zadowolony, zabrałem żółwia do domu. Dobrze nam się razem mieszka!

Naprawdę krótka nowelka

Ojej! A nie. Uff…

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!