Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Podczas lipcowego deszczu lub sierpniowej słoty warto poczytać o wakacjach, myszce, strachu na wróble, ...
2019-06-17 10:00:00

Najkrótsze nowelki – 3/2019

ilustracja: Kazimierz Wiśniak
Najkrótsze nowelki – 3/2019
Najkrótsze nowelki – 3/2019

Wakacje

Czyta się 2 minuty

Siedząc przed komputerem, rozważnie planowałem wyjazd wakacyjny. Porównywałem ceny hoteli, czytałem recenzje, oglądałem zdjęcia, sprawdzałem odległość na mapie od zabytków i cudów przyrody. Czy znów poddam się i niczego nie wybiorę jak trzy lata z rzędu? Tylko nie to! Ale ofert było tak dużo, tak podobnych… W końcu wybrałem pierwsze z brzegu miejsce, zarezerwowałem pobyt i poszedłem spać.

Myszka

Mój kot dosłownie oszalał na punkcie nowej zabawki – myszki z gałganków i piórek. Futrzak nie widzi poza nią świata, co rano głośnym miau­czeniem domagając się zabawy. W czym tkwi problem? Ano w tym, że w mieszkaniu zalęgły mi się w międzyczasie prawdziwe myszy. Dziś rano Mruczon, ganiając za swoim gałgankiem, brodził wśród setek gryzoni, które stworzyły w mojej sypialni żywy dywan!

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Strach na wróble

Idąc ścieżką przez pola, wśród dojrzałej pszenicy zobaczyłem stracha na wróble wyglądającego dokładnie jak ja. Czyżby był to zły omen? Czy oto napotkałem swojego mrocznego, nieruchomego sobowtóra? Och, koszmarna cisza słomianych ust! Na drżących nogach podszedłem do stracha. Uff! Z bliska wcale nie był do mnie taki podobny.

Wrocław

Na wakacyjny wyjazd wybrałem się do Wrocławia. Zwiedzając miasto, napotkałem miejscowego, który na moją uwagę o pięknie Wrocławia odparł, że to nie Wrocław, tylko Gdańsk. Pośmiawszy się chwilę z absurdalnego pomysłu przygłupiego widać mieszkańca, zwiedzałem dalej. Po jakimś czasie dotarłem nad morze i okazało się, że to faktycznie Gdańsk.

Pralka

Postanowiłem pewnego razu wejść do pralki i zobaczyć, jak to jest się uprać. Rozebrałem się do naga. Nie wsypałem proszku, ponieważ jest drażniący i strasznie się pieni. Ustawiłem też program tak, żeby woda nagrzała się góra do 30°. Otworzyłem drzwiczki i wsadziłem głowę do środka pralki. Nic więcej się nie zmieściło, więc ubrałem się i wyszedłem z domu.

Roślina

Zauważyłem, że moja ulubiona dracena zaczęła nieco więdnąć, od kiedy ustawiłem ją w cieniu nocnej szafki. Biedna! Podlałem ją, zrosiłem jej osłabione liście i ustawiłem doniczkę na parapecie. Niech odrodzi się w słońcu! Podczas tego wyjątkowo ciepłego popołudnia dracena spaliła się na popiół.

Bez spoilerów!

Dobiegł końca mój ulubiony serial. Ostatni odcinek zostawiłem sobie na dzisiejszy wieczór, dlatego rano, wchodząc do biura, głośno zapowiedziałem, że nie chcę żadnych rozmów o serialu. Bez spoilerów! Na wszelki wypadek poruszałem się po biurze, zatykając uszy rękami. Nie usłyszałem wózka widłowego, który najechał na mnie od tyłu. Odcinek obejrzę, jak tylko wybudzę się z narkozy! 

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!