Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
„Remont”, „Trymer”, „Kołdra” i inne ujmujące utwory autorstwa
2022-03-18 09:00:00

Najkrótsze nowelki – 2/2022

zdjęcie: Daniela Paola Alchapar/Unsplash
Najkrótsze nowelki – 2/2022
Najkrótsze nowelki – 2/2022
Czyta się 2 minuty

Remont

Ten hałas doprowadzał mnie do szału. Od samego rana stukanie, wiercenie, przenoszenie mebli i Bóg wie czego jeszcze. Litości! Miarka przebrała się w pewną niedzielę. O szóstej rano obudził mnie przeraźliwie głośny warkot; myślałem, że wiertło wwierca mi się prosto w czaszkę. Dosyć! Zerwałem się z łóżka, narzuciłem szlafrok i poszedłem piętro wyżej. Oznajmiłem ekipie remontowej, że tak dalej być nie może. Zgodzili się ze mną, smutno kiwając głowami. Zabrali się i więcej już nie wrócili.


Trymer

Zauważyłem, że mój zarost stracił regularność, więc sięgnąłem po trymer. Przyciąłem całość na 5 mm. Kilka włosków odstawało – zmieniłem regulację na 3 mm. Potem przyciąłem wszystko na zero. Wciąż coś było nie tak. Nastawiłem trymer na –7 mm. Po tym, jak ściąłem sobie twarz, zobaczyłem w lustrze, że jestem kimś zupełnie innym. „Cholera – pomyślałem – w pracy nikt mnie nie pozna!”.


Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Elton John

Mój gust muzyczny ukształtował się dość szybko. Już jako nastolatek pokochałem piosenki Eltona Johna. I’m Still Standing, Crocodile Rock, Don’t Let the Sun Go Down on Me – to była moja, naprawdę moja muzyka. W zeszłą środę coś mnie tknęło: czy ja naprawdę to lubię? A może… może lubię zupełnie coś innego? Co, jeśli te hity to jedno wielkie kłamstwo? Szybko puściłem sobie moją ulubioną playlistę. Tak! Co za ulga! Absolutnie uwielbiam Eltona Johna!


Krótka historyjka

Był słoneczny poranek. Wyszedłem z domu nieśpiesznie. Do pracy miałem spokojnym krokiem 40 minut, chciałem pospacerować. Na stoisku przy małym targu warzywnym, gdzie co weekend zjeżdżają się sadownicy z okolicznych wsi i powstaje rejwach tak wielki, jakby działo się to w jakiejś Hiszpanii, kupiłem kolorową gazetę. Zacząłem ją przeglądać, ale gazeta – dość gruba, bo to kwartalnik – wygięła się i niemal wypadła mi z rąk. W ostatniej chwili złapałem ją za kilka ostatnich stron. I kiedy dyndała tak na wietrze, mój wzrok padł na wydrukowaną na tych właśnie ostatnich stronach Krótką historyjkę, która zaczynała się od słów: „Był słoneczny poranek. Wyszedłem z domu nieśpiesznie…”.


Kołdra

Na pewno znacie to uczucie: kiedy trzymacie nogi pod kołdrą, robi się wam za ciepło, a kiedy wyjmiecie je spod kołdry – zaczynacie marznąć. Cóż, ja uznałem, że dość już tego. Żeby uniknąć przykrego zaklętego kręgu, postanowiłem w ogóle nie kłaść się do łóżka. Innymi słowy, wykluczyć sen z mojego życia. Nie śpię już 28 godzin i jestem dobrej myśli co do przyszłości!

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!