Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Zwięzły styl, rozwiązła wyobraźnia, czyli
2021-03-19 09:00:00

Najkrótsze nowelki – 2/2021

Najkrótsze nowelki – 2/2021
Czyta się 2 minuty

Krokusy

Zakwitły krokusy. Zrobiwszy im zdjęcie, wrzuciłem je na Instagram z hashtagiem #krokusy, bo córka powiedziała, że na Instagramie trzeba dawać hashtagi. Chciałem trafić z moim zdjęciem do społeczności osób fotografujących kwiaty. Niestety, zamiast #krokusy napisałem #krakusy, przez co polubiło mnie parę stron poświęconych Krakowowi.

Włoszczyzna

Poszedłem do supermarketu kupić niezbędne warzywa na rosół, tzw. włoszczyznę. Są to zazwyczaj marchewka, pietruszka, seler i por. W sklepach często owija się je grubą gumką recepturką i sprzedaje razem. Taki właśnie zestaw nabyłem. Przy kasie zapłaciłem 300 zł i zaaferowany jakimiś sprawami poszedłem do domu. Po drodze dotarło do mnie, że coś się nie zgadza. Wróciłem do sklepu i powiedziałem kasjer­ce, że chyba zaszła pomyłka, że zwykła włoszczyzna nie powinna tyle kosztować. Kasjerka przyznała mi rację.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Wiosna

Cały dzień chodził mi po głowie dawny przebój Skaldów Wiosna. Nie mogłem się doczekać, kiedy w domu puszczę go z głośników. Wszedłem do mieszkania, nalałem sobie burbona i odtworzyłem piosenkę Skaldów. Niestety zauważyłem, że teraz, kiedy jej słucham, jakoś przestała mi się podobać.

Porządki

Postanowiłem zrobić wiosenne porządki. Zacząłem od segregowania swoich rzeczy. Okazało się, że niektóre z nich wcale nie są mi potrzebne, więc postanowiłem ich się pozbyć. Och, jak wspaniale czułem się podczas wyrzucania kolejnych bambetli! Kiedy skończyłem, zdałem sobie sprawę, że siedzę na podłodze w pustym mieszkaniu i odrywam klepki. Chyba mnie poniosło.

Bałwan

Stał na trawniku pod moim blokiem. Jakim cudem przetrwał zimę? Przecież jest już ciepło, w ciągu dnia temperatura przekracza nawet 20°C! Może po prostu nie jest ze śniegu, tylko – bo ja wiem – z waty? Wracając z pracy, podszedłem do niego i sprawdziłem. Bałwan był z najprawdziwszego, zimnego śniegu. Nic nie rozumiałem.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!