Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
„Zrzędliwa kobieta i jej mąż", „Przygoda na poczcie", „Otyły mężczyzna i banan" – przeczytajcie ...
2016-12-19 00:00:00

Najkrótsze nowelki – 1/2017

Najkrótsze nowelki – 1/2017

Zrzędliwa kobieta i jej mąż

W sklepie spożywczym taka sytuacja: stoję w kolejce, przede mną wysoka, szczupła kobieta około pięćdziesiątki i obok niej mały mężczyzna, najpewniej mąż, trzyma koszyk, wzrok wbity w kafelki na podłodze. Ona krzyczy na niego bardzo wysokim, piskliwym głosem, że to, że tamto, żeby wykładał na taśmę te zakupy. On milczy. Wiem, że ma na imię Marian.

Przygoda z reklamami

Kiedyś oglądałem film w telewizji. Gdzieś tak w połowie seansu poleciały reklamy. Było ich dużo, trwały pewnie z 15 min, może i dłużej, nie mam pojęcia, bo zniecierpliwiony wyłączyłem telewizor. Do tej pory nie wiem, jak się ten film skończył.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Podwórko

Wyglądam na moje podwórko, na murku siedzi dwóch chłopców, mają jakieś siedem, dziewięć lat. Podchodzi trzeci, siada obok kolegów, mówi: „Chodźcie do…” (tu, niestety, jednego słowa nie słyszę), a potem wszyscy trzej wstają i dokądś idą.

Przygoda na poczcie

W kolejce do „Listów, przesyłek, poleconych” były przede mną cztery osoby. Kiedy na ekranie pojawił się w końcu numer „782”, podszedłem do okienka. Kupiłem znaczek i kopertę, zaadresowałem list i zapłaciłem. Następnie wyszedłem.

Otyły mężczyzna i banan

Idąc rano do pracy, zwróciłem uwagę na tęgiego mężczyznę, który maszerował dziarskim krokiem po chodniku. Niestety, zaaferowany swoimi sprawami, nie zauważył resztek banana pozostawionych przez jakąś fleję na chodniku. Wdepnął w nie.
 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!