Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Nieczarujący Czarek w świecie powiedzonek – i inne historyjki autorstwa
2021-12-10 09:00:00

Najkrótsze nowelki – 1/2022

„Demokryt, śmiejący się filozof”, Johannes Moreelse, c. 1630 r. (domena publiczna)
Najkrótsze nowelki – 1/2022
Najkrótsze nowelki – 1/2022
Czyta się 1 minutę

Pożar

Czarek wpadł wczoraj do domu ze wspaniałą wiadomością: „Dostałem urlop, jedziemy na wakacje!”. Uradowany krzyknąłem: „Ale się jaram!”. Wtedy Czarek rzucił się na mnie z kocem i zaczęliśmy turlać się po podłodze. Potem wylał na mnie całą zawartość domowej gaśnicy. „W porządku – powiedział zdyszany. – Już się nie jarasz”.

Uszy do góry

Czarek był smutny. Chcąc go pocieszyć, powiedziałem: „Uszy do góry!”. Naiwny chłopak chwycił się za uszy i zaczął je ciągnąć w górę. Faktycznie, po minucie takich ćwiczeń humor mu się poprawił.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Czarodziej

Spotkaliśmy się z Czarkiem w kawiarni. Na dzień dobry skomplementował moją fryzurę. Postanowiłem zrobić żart słowny z wykorzystaniem jego imienia i powiedziałem: „Czarek, nie czaruj”. Czarek bez słowa wyszedł z kawiarni. Wyjaśnił mi później, że jako racjonalista poczuł się obrażony, iż oskarżam go o uprawianie magii. Żartu słownego nie zauważył.

Prezentacja

Czarek spytał, czy dam radę skończyć prezentację do jutra. „Nie martw się – odpowiedziałem. – Na prezentacjach zjadłem zęby”. Czarek natychmiast zadzwonił na pogotowie, zaniepokojony, że zjedzone zęby przebiją mi żołądek. Mimo moich wyjaśnień w szpitalu zrobiono mi operację żołądka. Zębów nie znaleziono.

Winda

Kiedy wychodziliśmy z Czarkiem z jego mieszkania na piątym piętrze, poprosiłem go, żeby zawołał windę. Czarek począł krzyczeć: „Windo, chodź tu!”. Zacząłem mu tłumaczyć, że to taka metafora, ale za chwilę w korytarzu pojawiła się kobieta. Okazało się, że to znajoma Czarka, której rodzice dali na imię Winda.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!