pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Kup sobie letni spokój. Bez wychodzenia z domu i bez kosztów przesyłki na terenie całej Polski.

Kup numer letni

Numer letni (3/2020) dostępny jest także w pakiecie z numerem wiosennym (2/2020) za dodatkową złotówkę, bez dodatkowych kosztów wysyłki na terenie Polski.

Kup numer letni i wiosenny
Przekrój
Dostałem zaproszenie na ważną konferencję klimatyczną. Miałem wygłosić odczyt, którego konsekwencje ...
2019-12-06 10:00:00

Najkrótsze nowelki – 1/2020

ilustracja: Igor Kubik
Najkrótsze nowelki – 1/2020
Najkrótsze nowelki – 1/2020
Czyta się 2 minuty

Kuzyn w ZASP-ie

Chciałem zrobić wywiad ze sławnym aktorem Januszem Gajosem. Aby zdobyć kontakt do pana Gajosa, odwiedziłem kuzyna, o którym wiedziałem, że jest w ZASP-ie. Niestety, na miejscu okazało się, że zwiodło mnie podobieństwo słów – kuzyn nie był wcale w ZASP-ie, lecz w zaspie śniegu, w której zagrzebał się z całym dobytkiem. Wróciłem do domu, przeklinając własną naiwność.

Bitwa na śnieżki

Siostrzenica wyzwała mnie na bitwę na śnieżki. Chciałem pokazać, że choć jestem dorosły, umiem bawić się równie beztrosko jak ona, ochoczo przystałem więc na propozycję. Wciąż mam ­w sobie dziecko – cieszyłem się. Niestety, okazało się, że zapomniałem, jak się lepi śnieżki – śnieg sypał mi się z rąk, nijak nie chcąc formować się w kule. Stałem więc bezradnie, a kuzynka ze śmiechem obrzucała mnie kolejnymi pociskami. Rozczarowany przerwałem grę i wróciłem do pracy przygotowywać projekt sprzedażowy. 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Miłość

Postanowiłem zgłębić naturę miłości. Żeby mieć możliwie czysty ogląd, udałem się na pustynię jak dawni eremici – nie chciałem, by natrętni ludzie zakłócali mi refleksję. Im dalej od konkretnych przykładów, tym łatwiej dostrzec istotę – oto moje motto. Siedzę na pustyni już 22 lata, na razie nie udało mi się odkryć natury miłości, ale liczę na to, że w końcu się uda!

Szkoła

Śniło mi się, że jako dorosła osoba musiałem wrócić do szkoły. To było straszne – dzieci nie akceptowały mnie, bo byłem za stary. Okazało się też, że nic nie pamiętam z biologii ani z matematyki. Obudziłem się zlany potem, by zdać sobie sprawę, że sen był podwójnie podstępny: tak naprawdę wcale nie jestem dorosły, mam 10 lat i faktycznie muszę iść do szkoły. Przez jakiś czas miałem nadzieję, że to także jest sen i zaraz się z niego obudzę. To się jednak nie stało. 

Klimat

Dostałem zaproszenie na ważną konferencję klimatyczną. Miałem wygłosić odczyt, którego konsekwencje mogły zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery. Jednak na konferencję musiałbym lecieć samolotem, zwiększając w ten sposób emisję CO2. Co robić? Żeby zachować wewnętrzną spójność, zmieniłem tezę odczytu na „Jak zwiększyć emisję CO2, latając samolotami” – po czym z czystym sumieniem poleciałem na konferencję.   

Kłopoty finansowe

Kilka miesięcy po utracie pracy moje finanse nie wyglądały różowo. Mówiąc wprost: cienko przęd­łem. Dlatego bardzo zdziwił mnie sąsiad z dołu, który przedwczoraj ni stąd, ni zowąd zaczął dobijać się do moich drzwi. Kiedy je otworzyłem, wykrztusił: „Panie, przelewa się u pana!”. „Nie, drogi panie – odparłem z godnością – bynajmniej się u mnie nie przelewa. Nie mam pracy!”. I zamknąłem mu drzwi przed nosem. Następnie dobrnąłem do łazienki (woda w mieszkaniu sięgała kolan) zakręcić kran, o którym zapomniałem.

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!