Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Już jest – nowy „Przekrój”, a w nim jak zwykle dużo wszystkiego! Piszemy o bliskich nam wartościach, dalekiej Japonii i jeszcze dalszej Wenus. Rozmawiamy z dziećmi i mądrymi dorosłymi, przyglądamy się snom i fraktalom. Wiosenny "Przekrój", jak można go nie kupić?

Kup numer wiosenny

Przekrój
Nikt z twoich znajomych jeszcze nie odwiedził tak egzotycznego miejsca!
2020-06-19 10:00:00

Najbardziej egzotyczne miejsca na spędzenie wakacji

Najbardziej egzotyczne miejsca na spędzenie wakacji

Dziura w ziemi – zaskocz swoich bliskich wizytą w wykopanej na podwórku dziurze w ziemi. Nikt z twoich znajomych jeszcze nie odwiedził tak egzotycznego miejsca! Aby upewnić się, że będą to wakacje niepowtarzalne, koniecznie zakop dziurę, kiedy będziesz ją opuszczał. Pamiętaj też o lampie błyskowej w aparacie – w głębokiej dziurze mogą być problemy ze światłem.

Biblioteka – zaciszne miejsce, nierzadko dysponujące klimatyzacją, pokryte kurzem i nieodwiedzane praktycznie przez nikogo, zachowało aż do XXI w. czar dziewiczych ziem z czasów konkwistadorów. Niedogodnością może być brak cateringu i generalnie zakaz jedzenia i picia. Ale czyż wakacje to nie świetny moment na małą głodówkę? Pamiętajcie, aby pakując się, nie pomylić okularów korekcyjnych z przeciwsłonecznymi.

Cmentarz komunalny – jakkolwiek wszyscy prędzej czy później miejsce to odwiedzą (i w tym sensie element egzotyki jest nieco zaburzony), to jednak spędzenie kilku tygodni pod namiotem na cmentarzu może pomóc nam zastanowić się nad sensem podróżowania w ogóle. Okolica na tyle wciągająca, że często wakacje na cmentarzu są wakacjami ostatnimi.

Wenus – przyjemna, kojąca temperatura dochodząca do 460°C. Ożywcze deszcze kwasu siarkowego sprawiają, że ta ustronna planeta to gratka dla miłośników spokojnych wakacji w tropikach. Drinki z palemką, bezwodne plaże aż po horyzont i przyjemna bryza dochodząca do 360 km/h gwarantują natychmiastowe wieczne ukojenie.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Jądro atomu – świetny pomysł na wakacje dla bardzo małych ludzi. Miejsce o tyle ciekawe, że dosyć powszechnie występujące, a nikt jeszcze nie był w samym jego środku. Jest to również godna uwagi opcja ze względów ekonomicznych, np. okruszek chleba wystarczy nam na całe wakacje. Dużo ciekawych lokacji do zwiedzania, głównie protony i neutrony.

Kielce – stolica Gór Świętokrzyskich, prawa miejskie w XIII w., niespełna 200 tys. mieszkańców; Kadzielnia (dawny kamieniołom), XVII-wieczny Pałac Biskupów Krakowskich oraz bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP; pomnik dzika. W pobliżu jaskinia Raj i liczne nieużytki.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!