Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Cytaty dotyczące wegetarianizmu.
2018-09-14 00:00:00

Myśli ludzi wielkich, średnich oraz psa Fafika – 4/2018

Myśli ludzi wielkich, średnich oraz psa Fafika – 4/2018

Cytaty dotyczące wegetarianizmu:

 

Człowiek może zdrowo żyć, nie zabijając zwierząt dla pożywienia. Dlatego też, jeżeli zjada mięso, uczestniczy w odbieraniu zwierzętom życia tylko po to, aby zaspokoić swój apetyt. Działanie takie jest więc niemoralne.

Lew Tołstoj

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

*

Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.

Paul McCartney

*

Jedynym sposobem, by żyć, jest pozwolić żyć.

Mahatma Gandhi

*

Każdy człowiek spożywający mięso musi się zmierzyć z oczywistą i smutną prawdą – jeśli jesz mięso, to zwierzęta będą zabijane dla ciebie.

Juliet Gellatley

*

Najbardziej niebezpieczną bronią w arsenale homo sapiens jest widelec.

Howard Lyman

*

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury.

Albert Einstein

*

Tak długo, jak człowiek będzie zabijał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie ten, kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.

Pitagoras

*

Tradycja judeochrześcijańska uzasadnia wykorzystywanie zwierząt w imię ludzkiego egoizmu, a nawet sadyzmu. Gdyby było inaczej, duchowni chrześcijańscy upominaliby hodowców zwierząt, którzy często przetrzymują je w strasznych warunkach, albo też osoby dokonujące uboju, aby zaoszczędziły zwierzętom zbędnych cierpień, np. długiego oczekiwania na śmierć w rzeźni.

Maria Szyszkowska

*

Wegetariański sposób życia, przez swoje czyste, fizyczne oddziaływanie na ludzkie zachowanie, może wpłynąć na ludzkość w najbardziej dobroczynny sposób.

Albert Einstein

*

Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.

Pitagoras

*

Zostałem wegetarianinem nie dla swojego zdrowia, ale ­dla zdrowia kur.

Isaac Bashevis Singer

*

Zwierzęta są moimi przyjaciółmi,a ja nie jadam swoich przyjaciół.

George Bernard Shaw

*

Ja nikogo nie oszczekuję, a gryźć, także nie gryzę. Jak pan wie, jestem wegetarianinem. Ci żyją wyłącznie własnym mięsem.

Franz Kafka

*

Często się mówi, że ludzie zawsze zjadali zwierzęta, tak jakby miało to być usprawiedliwieniem dla kontynuowania tego zwyczaju. Zgodnie z tą logiką, nie powinniśmy powstrzymywać ludzi przed mordowaniem innych istot ludzkich, ponieważ także i to robią od najdawniejszych czasów.

Isaac Bashevis Singer

*

Niejeden często żałuje, że żyje w czasach, w których nie wiadomo, jak będzie wyglądał nowy świat. Ale jedno mogę mięsożercom obiecać: nowy świat będzie wegetariański!

Adolf Hitler

ilustracja: archiwum nr 618/1957 r.
ilustracja: archiwum nr 618/1957 r.

 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!