Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
„Jeśli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej ...
2022-12-09 09:00:00

Myśli ludzi wielkich, średnich oraz psa Fafika – 1/2023

ilustracja: Marek Raczkowski
Myśli ludzi wielkich, średnich oraz psa Fafika – 1/2023
Myśli ludzi wielkich, średnich oraz psa Fafika – 1/2023
Czyta się 2 minuty

Przywilej życia polega na tym, że możesz stać się tym, kim naprawdę jesteś.

Carl Gustav Jung

*

Jeśli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne – czytaj im więcej bajek.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Albert Einstein

*

Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.

Eleonora Roosevelt

*

Sekret, Alicjo, polega na tym, by otaczać się ludźmi, dzięki którym raduje się Twoje serce. Wtedy znajdziesz Krainę Czarów.

mówi się w Krainie Czarów

*

Tańczymy dla śmiechu, tańczymy dla łez, tańczymy dla szaleństwa, tańczymy dla lęków, tańczymy dla nadziei, tańczymy dla krzyków, jesteśmy tancerzami, tworzymy marzenia.

Albert Einstein

*

Najpiękniejsi ludzie, jakich poznajemy, to ci, którzy doświadczyli porażki, cierpienia, zmagania, utraty i którzy odnaleźli swoją drogę z otchłani. To ludzie, którzy potrafią doceniać, są wrażliwi i rozumieją życie, co wypełnia ich współczuciem, delikatnością i głęboką kochającą troską. Piękni ludzie nie zdarzają się tak po prostu.

Elisabeth Kübler-Ross

*

Niełatwo wyjaśnić komuś coś, czego się samemu nie rozumie.

Wisława Szymborska

*

Gdybyśmy każdego ranka wiedzieli, że po nim nadejdzie następny i następny, przestalibyśmy zwracać uwagę na wschód słońca, śpiew ptaków, szum fal rozbijających się o brzeg. Czas spędzony z bliskimi przestałby być cenny. Zwykła świadomość, że nasze życie miało swój początek i zmierza ku końcowi, powoduje, że to życie zyskuje na wartości. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy koniec jest bliski, choć nie powinien.

Madeleine L’Engle

*

To, czego szukasz, szuka i ciebie.

Rumi

*

Żeby być starym i mądrym, najpierw musisz być młodym i głupim.

pies Fafik

*

Bać się miłości to bać się życia, a kto boi się życia, jest już w trzech czwartych martwy.

Bertrand Russell

*

Ludzie powiadają, że cudem jest chodzenie w powietrzu, po wodzie i po ogniu. Dla mnie jednak prawdziwym cudem jest spokojne chodzenie po ziemi. Matka Ziemia sama jest cudem. Cudem jest każdy krok. Stąpanie po naszej pięknej planecie świadomymi krokami uzdrawia i uszczęśliwia.

Thích Nhâʹt Hạnh

ilustracja: Marek Raczkowski
ilustracja: Marek Raczkowski

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!