Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czytanie owocuje!

W letnim „Przekroju” nadzieja i ciekawość, szczęśliwe trafy i wielkie odkrycia. Ukraińska literatura i sztuka, a także antywojenny Bertrand Russell pod rękę z Josephem Hellerem. Uważne słuchanie i świadome śnienie. Dzikie pływanie i zbieranie jagód. Dbanie o rozwój, zdrowie i dobrostan. Prasłowianie, Aborygeni i uciekające ze Słońca fotony.

Kup letni „Przekrój”

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj z bezpłatną przesyłką. Sprawdź!

Przekrój
Muzyka sfer, sfor i zer! Do wsłuchania się w nieoczywiste dźwięki zachęca kolektyw
2022-06-17 09:00:00

Muzyka, której się nie słyszy

Muzyka, której się nie słyszy
Muzyka, której się nie słyszy
Czyta się 1 minutę

Muzyka sfer – pitagorejski koncept – poruszające się harmonijnie ciała niebieskie wywołują niesłyszalne dla ucha ludzkiego dźwięki, które razem składają się w majestatyczną, cudowną muzykę.

Muzyka CERN – przypomina muzykę sfer, jest jednak dużo bardziej skomplikowana, pogmatwana i niezrozumiała. Na dodatek kosztowała miliony euro i może wytworzyć czarną dziurę.

Muzyka sfor – rozbrzmiewa wokół zapomnianych schronisk dla psów. Pełna boleści, skarg i nadziei.

Muzyka z ferm – krótkie pieśni w formie gdakania, wydawane przez setki tysięcy kurczaków. Popularność pasztetu świadczy o tym, że nikt na te pieśni nie zwraca uwagi.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Muzyka SOR – jęki, charczenia i przekleństwa tłumów czekających na szybką wizytę u lekarza, w dobie pandemii szczelnie izolowana od reszty społeczeństwa.

Muzyka zer – zawiłe artykułowane dźwięki wydawane przez skrajnie wrogo nastawionych do siebie homo sapiens w sytuacjach rywalizacji. Homo sapiens – jak wynika z badań – okazują się zupełnie niewrażliwi na istotę tej muzyki.

Kevin McNamee-Tweed, „94”, 2018 r., ceramika szkliwiona, 25,4 ×1 7,8 cm; zdjęcie: Wild Don Lewis, dzięki uprzejmości Steve Turner Gallery Los Angeles
Kevin McNamee-Tweed, „94”, 2018 r., ceramika szkliwiona, 25,4 ×1 7,8 cm; zdjęcie: Wild Don Lewis, dzięki uprzejmości Steve Turner Gallery Los Angeles

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!