Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czytanie owocuje!

W letnim „Przekroju” nadzieja i ciekawość, szczęśliwe trafy i wielkie odkrycia. Ukraińska literatura i sztuka, a także antywojenny Bertrand Russell pod rękę z Josephem Hellerem. Uważne słuchanie i świadome śnienie. Dzikie pływanie i zbieranie jagód. Dbanie o rozwój, zdrowie i dobrostan. Prasłowianie, Aborygeni i uciekające ze Słońca fotony.

Kup letni „Przekrój”

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj z bezpłatną przesyłką. Sprawdź!

Przekrój
Otaczają nas na każdym kroku, ale nie zawsze zwracamy na nie uwagę. A czasem wystarczy tylko spojrzeć ...
2022-06-17 09:00:00

Mniej znane odcienie niebieskiego

zdjęcie: Paweł Czerwiński/Unsplash
Mniej znane odcienie niebieskiego
Mniej znane odcienie niebieskiego
Czyta się 1 minutę

Smerfowy – ulubiony kolor osadzonych w zakładach karnych, często nawiedza ich podczas rozmyślań o tym, jak tu wylądowali.

Błękit królewski – zwyk­ły niebieski, choć elity wciąż się upierają, że to jakaś szlachetna odmiana lazuru.

Efekt Rayleigha – najpopularniejszy kolor na Ziemi, wpatrywanie się weń może skutkować nadwyrężeniem karku.

Migdałowy – zwany też marzycielskim czy pięknoduchowskim. Nie ­da się go zobaczyć oczami. Co ciekawe, bar­dzo zbliżony do odcienia „niebieski ptak”.

Droga jednokierunkowa – kolor uprzejmości, porządku i prostoliniowości. Bardzo często przegapiany, co kończy się oblaniem egzaminu na prawo jazdy.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!