Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Książkę „Miliardy, miliardy. Rozmyślania na nowe tysiąclecie” autorstwa Karola Saganowskiego ...
2022-03-18 09:00:00
książka

„Miliardy, miliardy. Rozmyślania na nowe tysiąclecie” – recenzja

rysunek z archiwum
 „Miliardy, miliardy. Rozmyślania na nowe tysiąclecie” – recenzja
„Miliardy, miliardy. Rozmyślania na nowe tysiąclecie” – recenzja
Czyta się 1 minutę

Jak zrozumieć, że świat jest zrozumiały? Dlaczego rozumiemy świat, choć nie ma to żadnego widocznego sensu ewolucyjnego? Czy wmatematyka jest kodem, w którym zawarto strukturę fizycznego wszechświata? Czy porządek, który odkrywamy we wszechświecie, znajduje się faktycznie na zewnątrz, czy też tylko wewnątrz naszych umysłów? Dlaczego nasz rozum tak dobrze jest dostrojony do struktury kosmosu?

Na żadne z tych pytań nie znajdziemy odpowiedzi w najnowszej książce prof. Karola Saganowskiego. Znany kosmolog już w przedmowie przyznał, że nie jest zainteresowany podobnymi problemami. Obecnie większość czasu spędza na oglądaniu filmów na platformach Netflix i Amazon Prime, a także w mediach społecznościowych. Saganowski musiał opublikować Miliardy, miliardy. Rozmyślania na nowe tysiąclecie, bo wciąż obowiązywała go umowa z wydawcą na dostarczenie kolejnego tytułu. Publikacja ta zawiera wybór jego najlepszych (czyli najpopularniejszych) wpisów na Face­booku dotyczących polityki.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!