pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca - 13 kwietnia udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie. Zapraszamy do czytania i słuchania audio z bieżącego numeru! Przeczytaj wiosenny numer

W związku z zamknięciem wielu punktów sprzedaży prasy, zapraszamy do kupienia papierowej wersji numeru wiosennego w cenie okładkowej, bez dodatkowych kosztów przesyłki. Kup wiosenny numer

Przekrój
Publikujemy wyjątkowy wywiad z przedstawicielką nowego ruchu rewolucyjnego, która, pod warunkiem ...
2017-03-20 00:00:00

Mądry wywiad – 2/2017

Mądry wywiad – 2/2017

Publikujemy wyjątkowy wywiad z przedstawicielką nowego ruchu rewolucyjnego, która, pod warunkiem zachowania anonimowości, zgodziła się na rozmowę z Tomaszem Wiśniewskim. Na jej życzenie wywiad przeprowadzono w absolutnym mroku; sam Wiśniewski niewiele potrafi powiedzieć o bojowniczce. W każdym razie okazuje się, że zasięg nowej społecznej zawieruchy, której niektórzy są już przecież świadkami, jest większy, niż przypuszczano.

Tomasz Wiśniewski: Na początek poprosiłbym o bliższe określenie celów przewrotu światowego, do którego dążą reprezentowane przez Panią osoby.

Rewolucjonistka: Najkrócej mówiąc, chodzi nam o zmuszenie władzy do regularnych świadczeń dla zakochanych, doprowadzenia do stanu oświecenia każdej świadomości oraz reaktywacje idei nieśmiertelności i latania.

To bardzo ciekawe. Chciałbym zapytać o środki, które stosujecie do realizacji waszych zamierzeń.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Dysponujemy dosłownie nieskończoną liczba takich środków. Przykładowo przed kilkoma dniami poinformowaliśmy telefonicznie pewnego starego gbura o kartonie podstawionym przed jego domem, w którym miały rzekomo znajdować się spleśniałe warzywa. Kiedy ów człowiek otworzył to pudło, wyleciały na niego tysiące motyli. Oniemiały, jeszcze tego samego dnia wyruszył w piesza pielgrzymkę do Tybetu.

Jakiś inny przykład?

Cóż, do naszych częstych praktyk należy umieszczanie na chodnikach drobnych kamieni magicznych o nieproporcjonalnie dużej wadze. Kiedy zaciekawieni przechodnie próbują je podnieść, oczywiście to się nie udaje. Uświadamiamy w ten sposób społeczeństwu, że rzeczywistość jest nieodgadniona i zawsze może zdarzyć się coś nieoczekiwanego.

Ilu was jest?

Kilkaset tysięcy.

Zdumiewające!

Tak, lecz proszę zauważyć, że są wśród nas nie tylko ludzie. Przeważająca większość z nas to jednak sarny i myszy polne.

Nie widzę nawet Pani twarzy, nie znam nazwiska, a jednak chciałbym zadać jakieś osobiste pytanie. Powiedzmy, zapytać o powody, dla których zdecydowała się Pani zrezygnować ze zwykłego życia i dołączyć do rewolucji.

A skąd pewność, że posiadam nazwisko i twarz? (śmiech)

Co proszę?!

Cóż, jak wspomniałam, w naszych szeregach znajdują się istoty zupełnie oryginalne i niekoniecznie ludzkie.

Rozumiem. Czy jest coś, co chciałaby Pani przekazać naszym czytelnikom?

Jeśli jest zimno, ubierajcie się ciepło, a jeśli jest ciepło – ładnie.

Dziękuję za rozmowę.

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków”, „Wstrząsająco przystojny mężczyzna” i „Historie nie do końca zmyślone”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!