Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Z człowiekiem, który osiągnął nieśmiertelność rozmawia
2018-03-19 00:00:00

Mądry wywiad – 2/2018

ilustracja: Joanna Grochocka
Mądry wywiad – 2/2018
Mądry wywiad – 2/2018

Niesamowita rozmowa Tomasza Wiśniewskiego z człowiekiem, który osiągnął nieśmiertelność. Młodzieniec ten jest ponoć bardziej wiekowy, niż pozwalają na to biologia i moralność.

 

Tomasz Wiśniewski: Niech Pan pokrótce opowie naszym czytelnikom, jak wyglądała Pana droga do nieśmiertelności.

N.: Cóż, zaczęło się – jak to zwykle bywa – od lektury starożytnych. A konkretnie od Pliniusza. Z pewnością pamięta pan pewien passus w „Naturalis historia” (25,5), ten o roślinie, która ma moc wskrzeszania zmarłych?

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Oczywiście.

Prędko skojarzyłem ten fragment z „Apokalipsą Ezdrasza” i z jej wstrząsającym obrazem krwawiących drzew zwiastujących koniec czasów. W ten sposób pojąłem, że...

Chyba wiem, do czego Pan zmierza.

Tak, pojąłem, że krew jest prawdziwym sokiem życia, esencją, która nie tylko wskrzesza, ale również przedłuża nasze istnienie.

Pozwoli Pan, że zapytam wprost: czy Pan jest wampirem?

Tak.

Powiem Panu, że jako człowiek jestem głęboko zakłopotany tym, co słyszę. Ale nie jako dziennikarz. Myślę, że redakcja będzie zachwycona... A więc, wracając, spija Pan krew uprowadzonych dziewic?

Wie pan, na temat wampiryzmu panuje wiele nieporozumień. Szczególnemu wypaczeniu uległo wyobrażenie o wspomnianych przez pana dziewicach.

Brzmi intrygująco. Czy mógłby Pan to wyjaśnić?

Przez „dziewice” tak naprawdę należy rozumieć rośliny, które jeszcze nie zdążyły zakwitnąć.

Coś mi tutaj nie gra. Jaką Pan, jako wampir, tak właściwie krew spija? I jakie soki?

Owocowe. Oczywiście w szczególności czerwone.

Aaa! Liczyłem na sensacyjny materiał, na rozmowę z mistycyzującym obłąkańcem, a Pan po prostu pije sobie soki. Mam nadzieję, że mi to wydrukują, bo jeśli nie, to jestem skończony. No nic, dziękuję za wywiad.

Dziękuję również i przepraszam za zamieszanie.
 

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków”, „Wstrząsająco przystojny mężczyzna” i „Historie nie do końca zmyślone”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!