Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Tym razem w cyklu „Listy od do” przedstawiamy fragment korespondencji, którą prowadzili
2017-03-20 00:00:00
listy od do

Listy od do: Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz

Listy od do: Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz
Kornel Filipowicz
Kornel Filipowicz

16 IX 68

Kochana Wisławo! W dniu moich imienin życzę Ci, abyś niczego sobie nie wmawiając, w sposób wolny i nieprzymuszony, długo jeszcze mnie lubiła. Może ½ roku – a może nawet rok?!! Byłoby lepiej, jakbyś mnie lubiła jeszcze I rok, bo mielibyśmy przed sobą wiosnę i lato. Można by jeszcze jechać do Lanckorony (nie wiem jak Ty, ale ja mam stamtąd bardzo dobre wspomnienia), albo w jakieś nowe miejsce. (Jest jeszcze bardzo dużo miejsc, w których nie byliśmy!) No i koniecznie na ryby! Tymczasem (aż do odwołania) całuję Cię mocno.

Kornel

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

 


 

Wisława Szymborska
Wisława Szymborska

środa, 18.9.68

Kochany Kornelu!

Dziękuję za życzenia, które złożyłeś mi na swoje Imieniny! Pomysł śliczny, ale treść powiedziałabym nie do przyjęcia. Po pierwsze lubić to ja sobie mogę 35 jeszcze osób (w tym 4 kobiety i 31 mężczyzn). Ciebie mam na zupełnie innym etacie. Po drugie nie chcę myśleć o żadnych terminach nawet żartem. Ważny jest dla mnie tylko jeden termin – żeby stąd jak najprędzej wyjść. Nie stawiaj mi innych, Kornelu, chyba że sam chcesz, tak Ci wygodniej, albo po prostu Cię to bawi… Do Lanckorony chcę jechać, na ryby chcę jechać, do Cieszyna chcę jechać. W ogóle chcę jechać z Tobą po całym atlasie, z wyjątkiem obu biegunów i strefy podzwrotnikowej. Kiedy dostaniesz tę karteczkę, będziesz już pewnie po powrocie z Zakopanego. O żądzo korespondencji! Jeszcze gorzej spisują się ostatnio nasze telefony. Pogoda za to dziś piękna (środa) i może chociaż ona będzie nam sprzyjać. Cieszę się, choć wiem, że po Twoim wyjeździe będzie mi znowu żal.

Całuję Cię Kornelu!

Wisława

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!