pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Przypominamy archiwalny list z 1945 r.
1945-12-25
listy od do

List od Jarosława Iwaszkiewicza do Mariana Eilego

List od Jarosława Iwaszkiewicza do Mariana Eilego
List od Jarosława Iwaszkiewicza do Mariana Eilego
Czyta się 2 minuty

Drogi Redaktorze!

Bardzo przepraszam, że nie przysłałem nic do gwiazdkowego numeru, ale primo nic nie miałem odpowiedniego, secundo obawiałem się, że się już znudziłem i Redaktorowi, i czytelnikom, tak często moje nazwisko pojawiało się w ostatnich numerach „Przekroju”. Zresztą bardzo się z tego cieszyłem, bo to najlepsza droga do popularności.

To małe opowiadanko myślę, że zainteresuje Redaktora: przedwczoraj żołnierz 22-letni, który kwateruje na naszym gospodarstwie, syn masarza z Lublina, sam masarz i szofer, zapytuje mnie: „Panie Prezesie – powiada – ten Zjazd Literatów w Krakowie to była taka ciekawa, taka poważna sprawa i fotografie były w »Przekroju«. Ale dlaczego tak jakoś napisane było w tym »Przekroju« o tym zjeździe, niby to żarty, niby wyjaśnienie. Dlaczego?”. Niech Pan weźmie pod uwagę, że i Zjazd, i numer „Przekroju” były przed trzema miesiącami, a widocznie ta sprawa zapadła do umysłu tego chłopca. Ja powtarzam to w kółko, my sobie nigdy nie zdajemy dostatecznie sprawy z odpowiedzialności za drukowane słowo, jak daleko ono dociera i jakie robi wrażenie. Niech Pan przy okazji opowie Otwinowskiemu o tym wrażeniu jego czytelnika.

Korzystam z okazji, aby przesłać Panu i Jego pismu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności przy zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

 

 

Tekst pochodzi z numeru nr 37–38/1945 r. (pisownia oryginalna), a możecie Państwo przeczytać go w naszym cyfrowym archiwum

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!