Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Przypominamy archiwalny list z 1945 r.
1945-12-25
listy od do

List od Jarosława Iwaszkiewicza do Mariana Eilego

List od Jarosława Iwaszkiewicza do Mariana Eilego
List od Jarosława Iwaszkiewicza do Mariana Eilego
Czyta się 2 minuty

Drogi Redaktorze!

Bardzo przepraszam, że nie przysłałem nic do gwiazdkowego numeru, ale primo nic nie miałem odpowiedniego, secundo obawiałem się, że się już znudziłem i Redaktorowi, i czytelnikom, tak często moje nazwisko pojawiało się w ostatnich numerach „Przekroju”. Zresztą bardzo się z tego cieszyłem, bo to najlepsza droga do popularności.

To małe opowiadanko myślę, że zainteresuje Redaktora: przedwczoraj żołnierz 22-letni, który kwateruje na naszym gospodarstwie, syn masarza z Lublina, sam masarz i szofer, zapytuje mnie: „Panie Prezesie – powiada – ten Zjazd Literatów w Krakowie to była taka ciekawa, taka poważna sprawa i fotografie były w »Przekroju«. Ale dlaczego tak jakoś napisane było w tym »Przekroju« o tym zjeździe, niby to żarty, niby wyjaśnienie. Dlaczego?”. Niech Pan weźmie pod uwagę, że i Zjazd, i numer „Przekroju” były przed trzema miesiącami, a widocznie ta sprawa zapadła do umysłu tego chłopca. Ja powtarzam to w kółko, my sobie nigdy nie zdajemy dostatecznie sprawy z odpowiedzialności za drukowane słowo, jak daleko ono dociera i jakie robi wrażenie. Niech Pan przy okazji opowie Otwinowskiemu o tym wrażeniu jego czytelnika.

Korzystam z okazji, aby przesłać Panu i Jego pismu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności przy zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

 

 

Tekst pochodzi z numeru nr 37–38/1945 r. (pisownia oryginalna), a możecie Państwo przeczytać go w naszym cyfrowym archiwum

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!