Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Do Stefanii Cisek napisał
2020-03-20 10:00:00
listy od do

List Rafała Wojaczka do Stefanii Cisek – 2/2020

List Rafała Wojaczka do Stefanii Cisek – 2/2020
List Rafała Wojaczka do Stefanii Cisek – 2/2020

22.06.1964 r.

Widziałem w sobotę, co było pewnie 20 tegoż miesiąca, słońce już się kładło na zachodnią stronę mocno – Twoją siostrę bliźniaczkę, Irenę, jak powolnym a wielce dostojnym krokiem przemierzała lewy chodnik (patrząc od góry) ulicy Kościuszki, i już miała zniknąć pod wiaduktem kolejowym. Przypuszczam jeszcze, że i ona mnie widziała, ale nie śmiem twierdzić na pewno.

Jeszcze w ową sobotę jedna czynność mi się udała – mianowicie złapałem ostatni promień słońca, jak już chciał zajść, i odłamałem. Skutki widać bo leje dwa dni i jest chłodno. Słońce się kuruje, a ja ów promień zamknąłem do pancernej kasy i czekam, aż się kasa roztopi. Wczoraj była tylko gorąca, dzisiaj zaczęła się czerwienić. Znak to, że promień działa.

Na sam koniec oznajmiam, że pogoda wtedy się stanie, jak mi ten promień ucieknie.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

 

Łaskawej a Wielce Litościwej Pani się polecam

(a przypomnij, co takiego maska) i o wybaczenie proszę

R.

Fragment listu Rafała Wojaczka do Stefanii Cisek ze zbioru Rafał Wojaczek. Listy miłosne i nie pod redakcją Stanisława Beresia i Dagny Cichoń, Wydawnictwo Warstwy, 2019.

 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!