pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Halo, tu "Przekrój", Twoja lektura na jesienne dni, a w niej wszystko: od literatury po rozrywkę. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe, więc nie zwlekaj dłużej!

Kup numer jesienny

Jesienią działaj z głową. Jesienny numer kwartalnika możesz zamówić z dostawą do domu i w zestawie z zeszytem krzyżówek. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe.

Kup numer jesienny z krzyżówkami
Przekrój
2020-09-18 09:00:00
Leśne rekordy

Człowiek Lasu – takie wyróżnienie przyznały niedawno drzewa z Borów Tucholskich za popularyzację kory jako istotnej części drzewostanu. Laureatką została Kora Jackowska.

Znany kanadyjski kowboj i traper, Crazy Bill Murdock, postanowił złapać las na lasso. Rząd Kanady sfinansował w tym celu olbrzymie lasso (150 kanadyjskich mil średnicy) i Crazy Bill zarzucił je na puszczę Algonquin.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Największy las świata to odkryta przez naukowców z Instytutu Leśnego w Plymouth Galaktyka Las, oddalona od Układu Słonecznego o tryliard lat słonecznych. Galaktyka Las zajmuje powierzchnię tryliarda Puszcz Amazońskich i, co ciekawe, wciąż się rozrasta.

Eduardo Camacho, zwany Żarłokiem z Pampy, postanowił zadziwić świat, jedząc cały las – Puszczę Notecką. Pod okiem kamer i w świetle fleszy zabrał się do dzieła, ale szybko został pożarty przez leśne zwierzęta, rozdrażnione obecnością reporterów.

Jury konkursu na najdziwniejszy las świata debatowało nadzwyczajnie długo, ale w końcu ogłosiło zwycięzcę. Został nim las, który wyrósł w nieścinanej od ośmiu lat brodzie Wolfganga Buchla, notabene wiceprzewodniczącego jury.

Najmniejszy las świata ma dokładnie 4 mm i nazywany jest minilasem. Minilas rośnie na słynnej Farmie Nukleonów w laboratorium mikroskopowym w Bratysławie.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!