pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca - 13 kwietnia udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie. Zapraszamy do czytania i słuchania audio z bieżącego numeru! Przeczytaj wiosenny numer

W związku z zamknięciem wielu punktów sprzedaży prasy, zapraszamy do kupienia papierowej wersji numeru wiosennego w cenie okładkowej, bez dodatkowych kosztów przesyłki. Kup wiosenny numer

Przekrój
Chcecie być zdrowsi? Jedźcie na Antarktydę! Tekst z archiwum „Przekroju”.
2019-12-06 10:00:00
archiwum

Lecą świetliki…

zdjęcie: Naomi Tamar; źródło: Unsplash
Lecą świetliki…
Lecą świetliki…
Czyta się 1 minutę

Po zdrowie trzeba jechać… na Antarktydę!

Tak w każdym razie twierdzą amerykańscy lekarze po przebadaniu 358 osób, które brały udział w wyprawach antarktycznych. Ludzie ci, choć znajdują się pod obserwacją lekarską, prawie nie korzystają z pomocy medycznej i cieszą się na ogół najlepszym zdrowiem. Ponadto testy psychologiczne i rozmowy z uczestnikami antarktycznych wypraw świadczą o tym, że są oni bardziej zrównoważeni i zadowoleni z życia aniżeli ci, którzy nigdy Antarktydy nie zwiedzili.

Autorzy opracowanego raportu sądzą, iż szczególnego podkreślenia wymaga jeden z głównych powodów takiego stanu rzeczy. Otóż człowiek, który przeżył z powodzeniem okres trudnych doświadczeń fizycznych i psychicznych, otrzymuje na całą resztę życia potężny ładunek energii zapewniający mu trwałe zdrowie i świetną kondycję.

Tekst pochodzi z numeru 2458/1992 r. (pisownia oryginalna), a możecie Państwo przeczytać go w naszym cyfrowym archiwum.

 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!