Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Książkę, która wychodzi naprzeciw nie tylko potrzebom konsumentów, ale także współczesnym korporacjom ...
2021-06-18 09:00:00

Kuchnia syntetyczna dla najbliższych

Kuchnia syntetyczna dla najbliższych
Czyta się 1 minutę

Bardzo nowoczesna i inspirująca książka kucharska, wychodząca naprzeciw nie tylko potrzebom konsumentów, ale także współczesnym korporacjom produkującym żywność. Rezygnując z tradycyjnych nazw potraw i kategorii, autor tytułuje kolejne rozdziały nazwami różnych związków chemicznych. To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo dzięki niemu miłośnicy sorbinianu potasu, dwutlenku siarki czy karboksymetylocelulozy bardzo szybko znajdą coś dla siebie. Przepisy rzadko opierają się na naturalnych składnikach; dużo większy nacisk położono na twórcze wykorzystanie mono- i diglicerydów kwasów tłuszczowych oraz E321, E234, E456, a także E567 i E823. Szczerze mówiąc, nigdy bym nie pomyślał, ile można przyrządzić z kilograma regulatora kwasowości. Dodam też, że po lekturze tej książki odczuwam sporą satysfakcję intelektualną, zwłaszcza kiedy podczas rozmowy o posiłkach wymawiam poważnie brzmiące nazwy substancji chemicznych. Bez wątpienia Kuchnię syntetyczną dla najbliższych warto mieć na swojej półce.

Sebastian Podchlorczyn
Kuchnia syntetyczna dla najbliższych
Wydawnictwo BLG, 2021

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!