Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Przepisy kulinarne okraszone dziełami sztuki.
2021-09-17 09:00:00

Kuchnia pełna piękna

„Jesień”, Giuseppe Arcimboldo, 1572 r. (domena puliczna)
Kuchnia pełna piękna
Kuchnia pełna piękna

Pizza da Vinci

mąka, woda, drożdże, sól
przecier pomidorowy
mozzarella
dowolny obraz Leonarda da Vinci (oryginał)
bazylia, sól, pieprz

Ciasto posmaruj przecierem i połóż na nim ser. Potnij obraz Leonarda (np. Monę Lisę) nożyczkami i posyp kawałkami pizzę. Dopraw, ułóż listki bazylii dla dekoracji. Włóż do piekarnika (180°C) na około 30 minut.


Funghi à la fugi

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

500 g grzybów (koźlaki, borowiki, podgrzybki, mogą być pieczarki)
4 łyżki masła
papier nutowy z zapisem trzech lub czterech fug Jana Sebastiana Bacha
sól, pieprz
kolumny stereo o dużej mocy

Grzyby czyścimy, kroimy w kostkę, smarujemy masłem, zawijamy w papier nutowy i wkładamy do piekarnika (150°C) na 45 minut. Podczas pieczenia puszczamy na cały regulator Mesjasza Haendla, żeby podrażnione fugi weszły w reakcję z grzybami. Podajemy, jak lubimy.


Pulpety à la Wenus z Milo

500 g mięsa na pulpety­/roślinnego zamiennika
2 ząbki czosnku
1 cebula
4 łyżki oliwy
natka pietruszki
rzeźba Wenus z Milo (oryginał)
świeża bułka
sól, pieprz

Z mięsa (bądź roślinnego zamiennika) uformuj pulpety. Na patelnię wlej oliwę, pokrój cebulę w kostkę i zeszklij ją na tłuszczu. Dodaj czosnek i pulpety. Dorzuć rzeźbę Wenus z Milo (jeśli nie zmieści się na patelni – nie szkodzi). Smaż pulpety, aż się zrumienią. Posyp natką pietruszki, podawaj z bułeczką.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!