Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Zjazd Światowego Towarzystwa Etymologicznego poświęcony dojrzałości odbył się w Bratysławie ...
2021-09-17 09:00:00

Konferencja etymologiczna o dojrzałości

Konferencja etymologiczna o dojrzałości
Konferencja etymologiczna o dojrzałości
Czyta się 1 minutę

Zjazd Światowego Towarzystwa Etymologicznego poświęcony dojrzałości odbył się w Bratysławie i miał burzliwy przebieg.

„Źródłem »dojrzałości« jest »dojrzenie«, czyli spostrzeżenie własnego kresu” – dowodził prof. Michalik z miejscowego uniwersytetu.

„Bzdura – ripostowała dr McMillan – chodzi o starosłowiańskie »dojenie żałości«, a więc czas w życiu, kiedy mamy już w sobie tylko zgryzotę oraz rozpacz i pozostaje nam »doić« je jak krowę”.

„Ha, ha! – zaśmiał się prof. Michalik – jeśli tak, to dlaczego tu »rz« a tam »ż«? Przecież to się nie trzyma kupy!”.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

„Doprawdy? – odpowiedź dr McMillan miała ostrość i precyzję żyletki – A pana habilitacja z 1987 r. to plagiat, o czym wszyscy wiedzą!”.

„Hańba! – wrzasnął na to prof. Michalik – I to mówi osoba, która karierę naukową zawdzięcza wyłącznie bogatemu ojcu!”.

„Tego już za wiele!” – ryknęła dr McMillan i rzuciła się na prof. Michalika, drapiąc go i gryząc zapamiętale.

Uczonym do końca nie udało się wypracować wspólnego stanowiska, ale cóż – nauka często nie odpowiada, tylko stawia pytania.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!