Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
W świecie czarownic zagadnienia mody nie grają pośledniej roli.
2018-09-14 00:00:00
archiwum

Kobieta w domu i na świecie – I

Kobieta w domu i na świecie – I

– Dzisiaj proszę mnie wyjątkowo starannie rozczochrać. Wieczorem mam sabat (rys. 1).

Sławomir Mrożek, Diogenes Verlag AG - tekst i rysunki z archiwum, nr 839/1961 r.
Sławomir Mrożek, Diogenes Verlag AG - tekst i rysunki z archiwum, nr 839/1961 r.

Powyższa scena w zakładzie fryzjerskim świadczy o tym, że i w świecie czarownic zagadnienia mody nie grają pośledniej roli.

W ostatnim odcinku staraliśmy się dać krótki przegląd najnowszych osiągnięć w dziedzinie jazdy na miotle (zarówno samego stylu jazdy, jak i nowoczesnego sprzętu, patrz „Przekrój” 838). Uzupełniając poprzedni rozdział, przedstawiamy dziś dodatkowo woltyżerkę na miotle (rys. 2). Nie jest to jednak zajęcie odpowiednie dla starej czarownicy, zakrawa na efekciarstwo, źle widziane w miarodajnych kręgach jako próba wykorzystania zdobyczy czarownictwa do celów estradowych. Wspominamy więc o tym tylko dla sumienności sprawo­zdawcy, nie polecamy i koncentrujemy się na zagadnieniach mody.

Więc przede wszystkim: gdzie nosić żmiję? Żmija zawsze cieszyła się dużym powodzeniem. Tym, które używają gada w charakterze paska, przypominamy o aktualnie obowiązującym obniżeniu stanu. Coraz modniejsze jest również noszenie prawdziwego węża boa jako boa (rys. 3). Inne zagadnienie: jak ubrać się na stos? Przede wszystkim nie za ciepło. Trzeba też brać pod uwagę, że podczas stos-party wszystko skąpane jest w jaskrawym oświetleniu, stąd konieczność starannego wykończenia szczegółów. Zaleca się również zabieranie ze sobą części zapasowych, od podwójnego kołtuna (double cowtoon) począwszy.
 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!