pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Halo, tu "Przekrój", Twoja lektura na jesienne dni, a w niej wszystko: od literatury po rozrywkę. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe, więc nie zwlekaj dłużej!

Kup numer jesienny

Jesienią działaj z głową. Jesienny numer kwartalnika możesz zamówić z dostawą do domu i w zestawie z zeszytem krzyżówek. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe.

Kup numer jesienny z krzyżówkami
Przekrój
Według szokujących wyników badań grupy grzybiarzy Los Hongos z Gwatemali słynny kalendarz Majów, ...
2020-09-18 09:00:00

Kalendarz muchomorów

zdjęcie: Ed van duijn/Unsplash
Kalendarz muchomorów
Kalendarz muchomorów

Według szokujących wyników badań grupy grzybiarzy Los Hongos z Gwatemali słynny kalendarz Majów, według którego świat miał się skończyć w 2012 r., był tak naprawdę… kalendarzem muchomorów, który te podstępne grzyby zaplanowały z myślą o końcu świata ludzi. Znane nam piramidy Majów to omszałe przez wieki, potworne grzybnie muchomorów – grzybów, które opanowały tereny dzisiejszej Ameryki Środkowej, zinfiltrowały kultury ludzkie i rozochociły się do tego stopnia, że postanowiły przejąć cały świat. Apokalipsę wyznaczyły na 2012 r. – w ich tajnym języku zwanym Rokiem Wielkiego Grzyba. Może to wszystko prawda, a może nie – mroczny cień na badania grupy Los Hongos rzuca fakt, że wszyscy jej członkowie okazali się wielkimi, mówiącymi i mającymi rodziny grzybami.

Czyta się 1 minutę

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!