Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czytanie owocuje!

W letnim „Przekroju” nadzieja i ciekawość, szczęśliwe trafy i wielkie odkrycia. Ukraińska literatura i sztuka, a także antywojenny Bertrand Russell pod rękę z Josephem Hellerem. Uważne słuchanie i świadome śnienie. Dzikie pływanie i zbieranie jagód. Dbanie o rozwój, zdrowie i dobrostan. Prasłowianie, Aborygeni i uciekające ze Słońca fotony.

Kup letni „Przekrój”

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj z bezpłatną przesyłką. Sprawdź!

Przekrój
Praktyczny przewodnik na wakacje przedstawia kolektyw
2022-06-17 09:00:00

Jak zwiedzać piekło?
10 porad dla ciekawskich

„Zstąpienie Chrystusa do piekła”, Hieronymus Bosch, 1550 r./MET (domena publiczna)
Jak zwiedzać piekło?
Jak zwiedzać piekło?
Czyta się 1 minutę

1. Aby wkroczyć do piekła, wystarczy na przykład z zainteresowaniem i ciekawością przeczytać ten przewodnik.

2. Przechadzając się po piekle, nie musimy przejmować się nierównym brukiem. Choćbyśmy chcieli dobrze, to i tak się wywrócimy.

3. Należy również poruszać się w miarę szybko – ucieszymy tym gospodarza.

4. Nie powinniśmy jednak zbytnio sobie hulać – w końcu to piekło.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

5. Napotkanych żebraków obdarowujemy pieniędzmi, które zaraz im potem odbieramy – ten dziwny zwyczaj pozwoli nam poniewierać się w piekle do woli.

6. Uwaga miłośnicy czworonogów: w piekle dozwolone są jedynie małe ogary!

7. Nie wydajemy pochopnych sądów o mieszkaniach diabłów – możemy to zrobić dopiero po szczegółowych oględzinach.

8. W piekle nie ma kobiet – wszystkie panie zostały posłane na powierzchnię z racji indolencji czy, powiedzmy wprost, imposybilizmu diabłów.

9. Jeśli chcemy robić zdjęcia czy coś notować, proszę bardzo – liczmy się jednak z kontrolą, czy nasze działania nie odmalowują mieszkańców zbyt strasznie.

10. Jeśli boimy się mimo wszystko kradzieży, warto wziąć ze sobą rzeczy nienowe, zepsute albo nadgniłe – czegoś złego autochtoni nie wezmą.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!