Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Odpowiedź na to pytanie jest niby oczywista. Ale jak jest naprawdę?
2022-03-18 09:00:00

Jak utrzymać porządek?

„Dziewczyna z miotłą”, Rembrandt, 1646–1651 r./National Gallery of Art (domena publiczna)
Jak utrzymać porządek?
Jak utrzymać porządek?
Czyta się 1 minutę

Metoda „na cynika”

Rozdajemy swój majątek – ubrania, pożywienie, nieruchomości. Na lokum wybieramy jamę w ziemi lub pustą beczkę. Jeśli nie będziemy niczego posiadać, utrzymanie porządku stanie się wygodniejsze i prostsze! Wścibskich przechodniów przeganiamy, żeby nam nie zasłaniali słońca.

Metoda „na osobliwość”

Upychamy wszystkie niepotrzebne rzeczy w jakimś kącie i ugniatamy je mocno, aż otrzymamy maciupeńką kuleczkę o masie zbliżonej do masy wszechświata. W ten sposób oddziaływanie grawitacyjne naszej kulki staje się nieskończone i wyłania się z niej nowy wszechświat – uporządkowany i czysty.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Metoda „na Napoleona”

Podbijamy cały świat. Nie ma już innego porządku niż ten, który ustanawiamy, więc cokolwiek dzieje się dookoła – nawet jeśli wygląda na nieporządek – jest porządkiem.

Metoda „na gapę”

Żyjemy sobie normalnie i robimy, co robimy, po cichutku licząc, że ktoś zaprowadzi w tym jakiś porządek, że jakoś to się ułoży, jakoś to będzie.

Metoda „na sprzątanie”

Kiedy zrobi się wokół nas bałagan, sprzątamy. Czynimy to regularnie.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!