Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Nigdy nie okazuj zazdrości, zawsze mów, że rozumiesz. Rady od kolektywu humorystyczno-psychologicznego. ...
2021-09-17 09:00:00

Jak reagować dojrzale – porady

zdjęcie: Erik-Jan Leusink/Unsplash
Jak reagować dojrzale – porady
Jak reagować dojrzale – porady
Czyta się 1 minutę

Twoja koleżanka dostała nominację do nagrody literackiej, a ty nie

Osoba niedojrzała mogłaby w furii spalić lub utopić książkę koleżanki. Ty reagujesz dojrzalej – zakładasz fałszywe konto na lubimyczytac.pl i piszesz o książce znajomej, że jest „co nieco pusta”, lecz „idealnie skrojona pod nagrody”. Niczego nie niszczysz, unikasz przemocy, a w twojej recenzji jest nawet komplement!

Dawna sympatia wrzuca zdjęcie z obecnym partnerem/partnerką

Osoba niedojrzała mogłaby zostawić pod ich zdjęciem nieprzychylny komentarz. Ty reagujesz dojrzalej – prosisz atrakcyjnego kolegę/atrakcyjną koleżankę o przysługę, robisz sobie z nim/nią wspólne zdjęcie i wrzucasz na swojego walla z podpisem „MIŁOŚĆ”.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Dziecko, bawiąc się, potłukło talerz

Osoba niedojrzała mogłaby skarcić dziecko. Ty reagujesz dojrzalej – mówisz smutno i spokojnie: „Ten talerz był w naszej rodzinie od dziesięcioleci, ale cieszę się, że dobrze się bawiłeś”.

Kot łapie cię pazurami, domagając się zabawy

Osoba niedojrzała mogłaby niecierpliwym ruchem odsunąć kota albo na niego nakrzyczeć. Ty reagujesz dojrzalej – spokojnie bierzesz jego wędki i piłeczki, wynosisz na śmietnik, dodając w ramach pouczenia, że zabawa nie jest dla brutali.

W sklepie osiedlowym zabrakło twoich ulubionych ciasteczek

Osoba niedojrzała mogłaby zrobić ekspedientce awanturę. Ty reagujesz dojrzalej – grzecznie się żegnasz, wychodzisz ze sklepu i nigdy do niego nie wracasz.

Podwładny ma pretensję, że nie dostał ­od ciebie podwyżki

Osoba niedojrzała mogłaby ostro zbesztać podwładnego, wykorzystując swoją pozycję władzy. Ty reagujesz dojrzalej – mówisz, że rozumiesz jego żal, ale w sytua­cji planowanej redukcji etatów nie miałaś/nie miałeś głowy do zajmowania się podwyżkami. Dodajesz, że praca z nim to wielka przyjemność i będziesz ją zawsze dobrze wspominać, niezależnie od tego, co się stanie.

Ktoś zajechał ci drogę

Osoba niedojrzała wyszłaby z samochodu i nawrzeszczała na drugiego kierowcę, używając wulgarnych słów. Ty reagujesz dojrzalej – powstrzymujesz się, spokojnie jedziesz dalej i dopiero po powrocie do domu krzyczysz na bliską osobę (bez przekleństw).

Dziecko płacze, bo kolega z przedszkola stworzył ładniejszą rzeźbę z kasztanów

Osoba niedojrzała miałaby do dziecka pretensję o porażkę, wzmacniając jego poczucie niskiej wartości. Ty reagujesz dojrzalej – razem z dzieckiem włamujecie się wieczorem do przedszkola i niszczycie rzeźbę kolegi. Niech dziecko wie, że nikt z wami nie wygra, nigdy!

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!